Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co ile wymienia się rozrząd? Auto miało wymieniany rozrząd przy 158.000 teraz ma 230000 czy to najwyższy czas na wymianę? Co przy okazji się jeszcze wymienia oprócz kompletnego rozrządu z pompą wody? Jakich producentów polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było robione na oryginalnych częściach z wymianą pompy wody to kolejna wymiana rozrządu przy około 320 kkm. Pod warunkiem, że od ostatniej wymiany nie minęło 6 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2012 Rozrząd był robiony w 2015r chodź słyszę jakieś szumy z okolic rozrządu tak jak by jakaś rolka więc myślę że może czas na wymianę? Minęło 80tys. Od ostatniej wymiany. Tak było na oryginalnych częściach. Co robic skoro wszyscy mówią żeby skrócić interwal wymiany o połowę. A tak na marginesie czy takie szumy od rozrządu mogą się pojawiać tylko zima przy minusowych temperaturach? Bo jak jest ciepło raczej czegoś takiego nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temat rozrządu. W lutym kupiłem Megane 3 1.6 110 KM z przebiegiem 134000. Teraz ma ok. 138000. I tutaj mam pytanie. W maju 2017 miała wymieniany rozrząd przy przebiegu 122200. Niby wszystko wbite w książkę. Facet, który mi ją przywiózł też twierdzi, że nie trzeba zmieniać. Jak wy widzicie sprawę ? Wymieniać czy jeszcze trochę pojeździć? Bo nie ukrywam, że dla świętego spokoju mam ochotę zmienić, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma 100% pewności, że było zrobione to trzeba zrobić i spać spokojnie. Zapewnienia sprzedawców (szczególnie handlarzy) i wpisy nie potwierdzone fakturami można uznać za takie, których nie ma. Choć i faktury można podrobić. Ostatnio na grupie FB Megane jeden gość wrzucił zdjęcie książki serwisowej auta jakie kupił:

FB_IMG_1525632882800.thumb.jpg.a5933fb6df82921e4afe80d87b9c9cf9.jpg

Wszystko ładnie pięknie tylko pieczątki są z firmy spedycyjnej pod szwajcarskim adresem, a auto sprowadzone z Belgii... Także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, safetycar napisał:

Podłączę się pod temat rozrządu. W lutym kupiłem Megane 3 1.6 110 KM z przebiegiem 134000. Teraz ma ok. 138000. I tutaj mam pytanie. W maju 2017 miała wymieniany rozrząd przy przebiegu 122200. Niby wszystko wbite w książkę. Facet, który mi ją przywiózł też twierdzi, że nie trzeba zmieniać. Jak wy widzicie sprawę ? Wymieniać czy jeszcze trochę pojeździć? Bo nie ukrywam, że dla świętego spokoju mam ochotę zmienić, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Pozdrawiam.

 

Bo w sumie to nie wiadomo o co pytasz? Jeśli nie ufasz sprzedawcy i nie możesz tego potwierdzić, to musisz wymienić i tyle. Jeśli pytasz czy już czas na wymianę, to nie, bo niedawno, zgodnie z zaleceniami ASO, został wymieniony.

 

Jeśli auto z zagranicy, no to nikt nie da ci gwarancji, że był robiony. Poza tym, rozrząd z KZFR i pompą wody to koszt już około 700zł. To w sumie niedużo za spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!