Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik Parkowania - Tył


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Od kilku tygodni mam problem z tylnym czujnikiem parkowania, a mianowicie, po włączeniu wstecznego biegu słychać pojedynczy sygnał dźwiękowy, następnie czujniki działają poprawnie (milczą jak nie ma przeszkody oraz piszczą jak jest) przez 2 sekundy, po czym słychać ciągły sygnał dźwiękowy przez kolejne 2 sekundy i cisza.

Z innych wątków wyczytałem, że takie objawy mogą być powodem uszkodzenia jednego z czujników.

I tutaj kilka moich pytań:

1) Czy ktoś miał podobny problem? A jeśli tak to czy na pewno to był czujnik?

2) Czy macie pomysł jak zdiagnozować, który czujnik uległ uszkodzeniu? Nie mam CLIP - więc proszę o inne pomysły.

3) Czy kojarzycie, czy da się wymienić tylko jeden czujnik? Dzwoniłem dzisiaj do ASO i stwierdzili, że zmienia się całą listwę, że moim modelu Megane 2 CC z 2008 czujniki są w kolorze nadwozia i pojedyncze są niedostępne. Całość z robocizną to koszt PLN 1,500!!!

 

Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.02.2018 o 20:37, dr_StrangeLove napisał:

Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły.

Z opisu wynika, że nie jest to objaw uszkodzonego czujnika. Należy zmierzyć zasilanie przy pracy tego układu i to najlepiej pod obciążeniem, tzn z tyłem postawionym pod przeszkodą.

Domniemam, że długotrwałe obciążenie światłami wstecznymi powoduje za duży spadek napięcia zasilającego modułu parktronica.

Nawet nie myśl o zmianie na uniwersalny, bo dobre kosztują od 150 zł. Wszystkie tanie obarczone są dużą zwłoką czasową od wykrycia przeszkody i kiepską czułością. Takie to tylko gadżet dla emeryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włącz zapłon

2. Włącz wsteczny

3. Dotknij lub posłuchaj każdego czujnika - ten, który będzie cicho lub nie będzie na nim wyczuwalne delikatne drganie prawdopodobnie jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym tezę z napięciem jako prawdopodobną - akumulator jest w fatalnym stanie, kręci wprawdzie dobrze ale na postoju ruszając lekko kierownicą przygasają światła mijania. Tak czy siak nie jestem niczego teraz w stanie sprawdzić, temperatury poszły w górę i wszystko działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!