Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z skrzynią


cieciej321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem problem z wrzuceniem biegów 1 oraz 3. Problem z 1-nką występuje gdy powoli toczy się auto i nie chcąc obciążać silnika przy prędkości 2-5 km/h wrzucam 1-szy bieg. Bieg wchodzi ale bardzo ciężko, gdy ruszam od zera to problemu nie ma. Problem z 3-jką występuje gdy zmieniam z 2-jki na 3-jke. Lewarek jakby się blokuje i przeważnie mogę wbić bieg dopiero gdy cofnę drążek na pozycje zero. Lewarkiem idzie wyczuć miejsce w którym się blokuje i przesunięcie go o około 3-4mm w prawo pozwala na wrzucenie biegu. Podczas redukcji z 4 na 3 nic się nie dzieje. Czasem też wsteczny ciężko wchodzi ale to rzadko kiedy.
Pacjent to Megane 2 Grandtour 1.9 dci 120KM 2005 rok - oznaczenia skrzyni biegów nie znam ale jest to manual 6 biegów.

Co może być przyczyną takiego zachowania skrzyni? Wymiana oleju skrzyni mogłaby wyeliminować problem czy skrzynia do wymiany?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cieciej321 napisał:

Problem z 1-nką występuje gdy powoli toczy się auto i nie chcąc obciążać silnika przy prędkości 2-5 km/h wrzucam 1-szy bieg. Bieg wchodzi ale bardzo ciężko, gdy ruszam od zera to problemu nie ma.

Nie wiem czy to jest problem. W każdym aucie jakim jeżdżę/jeździłem jest/był problem z wrzuceniem 1 gdy auto się toczy. Ogólnie powinno się używać 1 tylko do ruszenia więc gdy auto stoi. Dla przykładu w Aurisie 2015 podczas toczenia wrzucenie 1 również jest dość ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 przynajmniej w 1.9 dCi 6 biegowym również ma ten problem po jakimś tam przebiegu, ja mam tak od kiedy kupiłem taką meganke, czasami po prostu nie wejdzie,  ( raz na 2 tygodnie ), nie wiem czego to kwestia, być może za słabo wciskam sprzęgło :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!