Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwnie wgniecenia/pofalowania na dachu na mrozie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwną sytuację, podczas obecnych mrozów, czyli około -15C od soboty,  zauważyłem podejrzane wgniecenia na dachu

ponad przednią szybą. Wgniecenia to jakby regularne pofalowania wzdłuż dachu mniej więcej do wysokości

na której zaczynają się relingi. Nie zanotowałem żadnych spadających brył lodu, śniegu, raczej nic/nikt

nie uderzył, chociaż to nie jest pewne. Nie wiem czy w tym miejscu jest na przykład przyklejona jakaś

mata wygłuszająca, która inaczej pracuje na temperaturę niż blacha ... Macie jakieś doświadczenia

w tym temacie ? Ostatecznie nie są to ekstremalne temperatury dla samochodów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić fotki. Na oszronionym dachu nie jest to zbyt widoczne, więc może to faktycznie jakieś efekty od niskich temperatur.

 

Nie udało mi się zrobić dobrych fotek ale ... znalazłem podobnie wyglądające pogięcia na zdjęciach na rosyjskim forum.

Tam użytkownicy piszą, że problem się zdarza podczas mrozów i powodem jest mata (przyklejana do sufitu ?)

http://www.megane-club.ru/forum/lofiversion/index.php/t32342.html

U  mnie załamania mają inne kształty ale charakter ten sam.

Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem ?

Edytowane przez pk222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę potwierdzić to to, że mata jest przyklejona, w sumie to nawet nie mata, po prostu coś twarde usztywniającego dach na środku. Moim zdaniem wróci do poprzedniego kształtu jak będzie ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokopałem jeszcze na rosyjskich stronach www, ponieważ głównie tam w niskich temperaturach objawił się problem z dachami Megane 2.

Fragment tłumaczenia z autonews.ru :

x

"Również metal nowych maszyn nie wytrzymuje poważnych mrozów i może ulec deformacji. ... Dzieje się to w pewnych szczególnie ciężkich warunkach, ale właściciele Renault Megane II wpadli w panikę. Fora internetowe ekscytują się z wiadomości sfrustrowanych właścicieli. Odkształcenia dachu na mrozie są powszechne w tych samochodach, a fala wezwań do dealerów z tym problemem przetoczyła się przez Rosję wraz ze spadkiem temperatury do -30 stopni.
x
Modele Symbol i Megane II 2005 podlegają dziwnemu zjawisku. Na dachu tych samochodów widoczne są widoczne wgniecenia o kształcie prostokątnym. Należy zauważyć, że sprzedawcy starannie rejestrują wszystkie przypadki defektów, ale nie podjęto jeszcze żadnych działań. Reprezentacja Renault w Rosji, firma Avtoframos, jest również świadoma tego, co się dzieje i już ma do czynienia z sytuacją, która powstała z powodu ekstremalnego ochłodzenia. Możliwe, że kształt dachu odzyska równowagę, gdy temperatura wzrośnie, w przeciwnym razie firma będzie musiała podjąć drastyczne działania w celu wycofania samochodów z wyraźną wadą, aby wyeliminować je kosztem firmy."
x

Tekst oryginalny:

https://www.autonews.ru/news/58259c249a7947474311e75d

x

Być może mój egzemplarz Megane jest nieprzystosowany do niskich temperatur, nie zauważyłem pogięcia dachu w poprzednich latach ale mogłem nie zwrócić uwagi.

Jeśli był szron, śnieg to i tak nic nie widać. Ciekawe tylko czy dach wróci do poprzedniego kształtu.

x

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!