Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zamarzła mi klapka wlewu paliwa !

 

Zamarzła mi klapka wlewu paliwa,

po kilkunastu minutach ,została otwarta,- nic na siłę

tylko teraz jak ją zamykam odstaje ok 8mm .Aby się zamkła muszę ja delikatnie przytrzymać i zamykać samochód,

ale i tak dalej odstaje tylko że teraz  ok 4mm ,

Pytanie! - czy ktoś ma albo miał podobny problem?,czy to samo wróci do normy po tych mrozach

Dzięki z góry za odpowiedzi !

 

Edytowane przez rafirafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas tego otwierania nie wyłamał się czasem ten plastikowy zatrzask, w którym blokuje się ta klapka? U mnie też mocno odstaje bo zatrzaski są wyłamane, z tym, że ja tak auto kupiłem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @droopy może ułamał się uchwyt i teraz będzie problem. Może być też tak, że woda dostała się do wnęki wysuwanego nawiasu klapki (zawias klapki wysuwa się z takiej zabudowanej wnęki). Jeżeli tam jest woda/śmieci to może blokować dociśnięcie klapki. Możesz wziąć suszarkę do włosów i posuszyć wszystko. Jeżeli chcesz "suszyć" to najlepiej od strony wnęki koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, w zasadzie miałem,przymarzła mi klapka, lecz bez większej trudności otworzyłem ją, zamknąć już był problem, lecz jakoś się udało. Klapka teraz też odstaje jakieś 5 mm. Z tym, że w moim przypadku stało się tak jeszcze jak w dzień była temperatura plusowa. Od tej pory tak odstaje, ogólnie mówiąc klapka od paliwa ma być na równo ? wchodzić na jakiś zatrzask ? Jest jakaś możliwość zdemontowania całego mechanizmu klapki ? Jak do tego dojść?

 

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klapka ma taką sprężynującą blaszkę, zaznaczyłem zielonym kółkiem na fotografii. Ta blaszka przy zamykaniu wchodzi pomiędzy dwie plastikowe wypustki (czerwone kółko), zazębia się tam i utrzymuje klapkę na miejscu. U mnie nie ma tych plastikowych wypustek właśnie, są wyłamane i dlatego klapka sobie odstaje od karoserii. Widziałem kiedyś na jakimś forum, jak ktoś zamontował sobie malutki magnesik na klapce i metalową blaszkę na śrubce, która jest nad tym czerwonym kółkiem ze zdjęcia, jako zamiennik ułamanych wypustek. Na ile to skuteczne? Nie wiem ;)

146079823220362677_B_N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MechanikAmator napisał:

Jest jakaś możliwość zdemontowania całego mechanizmu klapki ? Jak do tego dojść?

Tak, wyjmujesz klapkę wraz z całą obudową schowaną pod błotnikiem. W dziale pliki znajdziesz w instrukcji serwisowej jak się zdejmuje całą obudowę. Lub poczytaj. Jest tam też o magnesikach i nie tylko, niestety niektóre zdjęcia wygasły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi !

Tak  ułamał się uchwyt !

  1. Tak górny - przy zamykaniu wchodzi pomiędzy dwie plastikowe wypustki (czerwone kółko)

  2. Możliwe że jest oblodzone przy  zawiasie 

Jak tylko mrozy odpuszczą i dalej tak będzie ! ,to będzie trzeba pomyśleć o magnesach

Dam znać za kilka dni ,jak  sprawa wygląda.

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!