Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana czujnika pedału STOP. Czy po wymianie się go "kalibruje"?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu wyświetla się SERVICE i komunikat "awaria elektroniki". Po podłączeniu do komputera w ASO stwierdzono, że czujnik pedału hamulca jest do wymiany. Za naprawę zaśpiewali sobie ponad 300 zł. Mogę sam go wymienić (oryginał kosztuje 99zł) tylko nie wiem czy po wymianie trzeba go jakoś "skalibrować" z komputerem. W ASO wspomnieli, że "trzeba nowy czujnik nauczyć" - o co tu chodzi? Czy faktycznie trzeba go skalibrować, czy walnęli ściemę, żeby naciągnąć na naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic kalibrować, ale należy przedtem odłączyć akumulator.

Przy wkręcaniu w gnieździe należy mieć lekko wciśnięty pedał hamulca.

Może będzie trzeba skasować błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe że trzeba będzie mu ustawić skok żeby nie okazało się że "tłoczek" czujnika zwiera przed nacisnięciem pedału. Ściągałem parę razy pedały i zdarzyło mi się że trzeba go było ustawić. "Tłoczek" jest na zapadkach należy go wyciągnąć a potem przy wciśnięciu pedału hamulca sam powinien się ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Światła stopu palą mi się ciągle, próbowałem wyciągać ten "tłoczek" ale bez zmian. Po wyjęciu czujnika stopu i odłączeniu od kostki, światła stopu dalej są zapalone. Czy nie powinny one zgasnąć , bo nie wiem czy kupować czujnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, trewre napisał:

X

Nie

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Dzięki.

No to mam większy problem,  bo moje cały czas świecą. Więc jutro kurs do mechaniora i może to nie być za przyjemne.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej wczoraj po wymianie plynu hamulcowego pokazal mi sie blad eketroniki po podpieciu pod kompa sa takie bledy moze ktos mi podpowie od czego zaczac

szukanie usterki niemam zadnych choinek swiatla swieca ok nie pali sie stop, z gory dzięki za pomoc

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6  Pisownia - Prezes

IMG_20190110_100935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, banzu napisał:

niemam zadnych choinek swiatla swieca ok nie pali sie stop,

To znaczy, że światła STOP nie świecą? Jakoś ten post napisany mało gramatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mialem na mysli ze wszytko swieci poprawnie nie ma sytuacji takich jak np swiecenie sie stopu bez naciskania na niego, nie robi się choinka czy zwarcia

 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6  Pisownia - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!