Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 ogrzewanie działa tylko z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego problemu więc:

Ogrzewanie działa. Ale z tyłu pasażerom dmucha zimne powietrze w nogi. Przy obecnej minusowej temperaturze nie da sie długo wytrzymać jak wieje zimnym powietrzem. Co z tego że ja jako kierowca mam ciepło jak żona z dzieckiem gdy siedzą z tylu marzną im nogi. Teraz oczywiscie juz tego nie zrobie bo za zimno żebym rozbierał auto ale może ktos coś podpowie gdzie moze być problem. Na pewno sa jakies kanaly ktore mają za zadanie doprowadzic to ciepło a jednak doprowadzają zimno. A dzis nawet zauwazylem czasem i z przodu w pewnych miejscach jest zimne powietrze - jakbym mial jakies strefy :-) moze ja mam jakies dziury w tym aucie... 

Jak sobie wezme ustawie na nogi to jest ciepłe powietrze ale z tylu wali zimnym...

Megane 2 1.4 benzyna 16v 2003r. Hetchbek

lapka2.gif

REGULAMIN
pkt. 5.6 literki PL -
mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są kanały. Jak ustawisz na nogi, to ogrzewa Twoje i pasażera z góry pod cokpitem i dalej przechodzi progami z dwóch stron kończącymi się wylotami pod przednimi siedzeniami. Może masz je zaślepione np wycieraczkami z wysokim rantem.

Możliwe, że silnik od zmiany położeń nawiewu nie przełącza się do zadanych pozycji. Bardzo łatwo to sprawdzić zmieniając obroty dmuchawy na wysokie.

Możliwe, że plastikowe rury kanałów masz pozałamywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale jak dmucha tzn ze nie mam zapchane.

Jeśli chodzi o silnik to nie jestem pewny czy takowy mam, bo wszystko mam recznie ustawiane na pokrętło.

Skoro dmucha ale zimno tzn ze po drodze gdzies jest problem. Miedzy nadmuchem na moje nogi a siedzeniem moim spod ktorego leci zimno na tyl. Ale to zabawa na letni goracy dzien. Dzieki.

lapka2.gif

REGULAMIN
pkt. 5.6 literki PL - 
mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokrętło  zmiany pozycji - to jest dźwignia. Od strony pasażera zdejmujesz osłonę i widzisz, czy dźwignią zmieniasz położenia nawiewu ( dużo łatwiej).

Pewnie wyczepil się pancerz linki.

W ustawieniu na nogi lub na szybę i nogi musi grzać z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak pisał @jabrze jeżeli tobie dmucha na nogi ciepłe powietrze, to tym samym kanałem idzie powietrze do tyłu. Nie ma innej możliwości, tak to jest zbudowane. Puść ciepło tylko na nogi i pod kierownicą zobacz czy otworami w kanale jak na zdjęciu przez te małe prostokątne otworki wieje Ci ciepło. Jeżeli tak, to to samo leci dalej tym kanałem pod nogi. Może ktoś nie zamontował tego elementu jak na zdjęciu?

384104087_w640_h640_cid187829_pid265303205-b228e269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to się stało. Jeszcze wczoraj wiało zimno. Dziś też miałem w obie strony 60 km. Ale już tylko z pasażerem z przodu. I po całej wyprawie sprawdziłem że z tyłu leci ciepłe powietrze. Może coś się przyblokowało ???? Nie wiem. Ale jedno co mogłem robić wcześniej inaczej to że brałem pokrętło na szyby i na nogi i wtedy o ile dobrze pamiętam z tyłu wiało zimne. A teraz jak wziąłem na maksa i na same nogi to z tyłu zaczęło wiać ciepłe powietrze. Poza tym u mnie jest napchane tych dywaników podwójnie tzn. jeden dywanik i na nim korytko i może coś się przyblokowało. Jak dałem dziś na największą prędkość tak z tyłu zaczęło wiać ciepło. Dziwne to wszystko.

A ten element na zdjęciu to jest nad pedałami gazu i sprzęgła ?

ps. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię jeszcze jedną kwestię, nadmuch na nogi nie leci z taką samą mocą jak z przodu i z tyłu, z tyłu zawsze będzie lecieć słabiej i zimniejsze jak z przodu. Druga sprawa, stan filtra kabinowego, gdy jest on źle włożony nadmuch działa dużo słabiej, trzecia kwstia stan tego filtra. Następnie proponuję wywalić wszystkie dywaniki zostawić tylko jeden. Kolejna sprawa, w jakim czasie grzeje Ci się ten samchód ? Może termostat masz walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto grzeje się dość szybko, w końcu to mały silnik benzynowy. Filtr kabinowy był wymieniany no ale pewnie z rok temu przed poprzednim sezonem zimowym jak dobrze pamiętam. Myślę że główny problem to te dywaniki. Wczoraj zrobiłem ponad 200 km i nagrzało się bardzo dobrze, aż nie chciało się wychodzić. Tak jak pisałeś z tyłu grzanie to nie to samo co z przodu. Przy większym nadmuchu na trójce albo na czwórce to wtedy jest efekt lepszy. Sprawdzałem ostatnio i ciepło dociera już. Więc problem z nikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!