Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. 3*30A, 2*50A. Bezpieczniki maxi.

 

Zdjęcie zrobione jak już jeden wypiąłem, ale już pamiętam..

2 pierwsze 30 (czerwone), w środku na podwójnym mocowaniu kabli 50A (zielone), ostatni 30A (czerwony)

28928388_1619186951523029_1940675198_o.jpg

 

A co do mojego tematu.. AUTO ODPALIŁO, DZIAŁA. Alternator cały, dioda nie spalona, komputer też, chodziło o BSI.

 

Tylko teraz tak, nie działa mi guzk świateł awaryjnych (świeci się jak nie jest włączony), znika doświetlenie jak go wcisne. Ale nie reaguje. Co lepsze, kierunki mi działają, a jak otworze auto centralnym to świecą mi się oba kierunki razem (=awaryjne). Aha, no i z guzika również nie działa mi centralka, albo z pilota już tak. I przycisk podgrzewania tylnej szyby.. 3 w rzędzie jeden pod drugim. Kupiłem strzelony moduł komfortu ? :/ Czy gdzieś indziej szukać. Masy mi napewno nie brakuje, bezpieczniki wszystkie w puszkach posprawdzane, poczyszczone zlacza..

Edytowane przez ogieR8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ogieR8 napisał:

Tak. 3*30A, 2*50A. Bezpieczniki maxi.

 

Zdjęcie zrobione jak już jeden wypiąłem, ale już pamiętam..

2 pierwsze 30 (czerwone), w środku na podwójnym mocowaniu kabli 50A (zielone), ostatni 30A (czerwony)

28928388_1619186951523029_1940675198_o.jpg

 

 

U mnie dwa pierwsze to 30A a reszta 60A , czyżby ktoś już tam grzebał ? Pod tą nakrętką po lewej stronie to jakaś masa dodatkowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase masz w lewy u góry, pierwsza nakrętka. To masa od akumulatora, najważniejsza :-)

A to po lewej od bezpieczników to nie masa, a + z akumulatora. Ta skrzynka bezpieczników to wprawdzie główna listwa zasilająca, o. Tu dostajesz + z akumulatora, który rozprasza go po reszcie gadżetów, podobno 2 bezpiecznik odpowiada za część wyposażenia środka, czyli pewnie do BSI/UCH wchodzi z zasilaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu w moim poście masz widoczne 30 i 50, niebieskie nie pamiętam jakiej wartości ale wszystkie jednakowe . Jeżeli są całe to nie tu problem. Trzeba sprawdzić pod maską i wszystkie w kabinie łącznie z tymi na UCH. Pod maską masz zaznaczone w moim poście bezpiecznik nr. 6 sprawdzić musisz!

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego tematu - braku awaryjnych i centralnego zamka.. ma ktoś pomysł ? ;P Szperałem wczoraj w środku, ale nic nie znalazłem.. Testowałem na innych przełącznikach i samym miernikiem i to nie wina przełącznika jak i samej kostki niestety. To też mogą być uszkodzenia ze strony ecu ? + w sumie wpadłem na pewną myśl. Wracając do poprzednich zdjęć mojego komputera.. mam emulator, emulator rzeźnika. Ale działa. Tylko, jeśli nie odblokuje auta pilotem po odpaleniu auta do 10s zaczyna mi jakiś sygnalizator napiepszać.. tak, właśnie. Teraz połapałem fakty! Ja chyba mam jakiś alarm połączony do centralnego z pilota.. Tylko gdzie on by mógł być.. A podejrzenie padło, gdy po wyciągnięciu obydwu przełączników na desce do 1 z kostek są wlutowane 2 kable, które lecą gdzieś do góry, mają inny przekrój i na pewno nie są to oryginalne kable z wiązki. Baaardzo krótkie, ledwo kostkę wyciągnąłem i zobaczyłem kolorki kabli wraz z jakąś termokurczką. 

 

Na moje aktualnie może mam kolejne UCH walnięte pod tymi 2 względami, a alarm, który jest za/przed UCH robi mi teraz za dodatkowy sterownik centralnego zamka i sam ma przerywacz na oba migacze, dlatego po pilota CZ jak i awaryjne dają radę, ale z poziomu przełączników na kokpicie..  już nie. Czy moja myśl dobrze się ukierunkowała ?

 

Czy światła awaryjne są sprawdzane podczas przeglądu technicznego przez diagnostę ? Jak to u Was, Pany jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!