Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane III PhIII] Jaka pompka do spryskiwaczy szyb?


Adammo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Tak się śmiesznie składa, że na własne życzenie ubiłem moją pompkę do spryskiwaczy zalewając letni płyn kilka dni temu, a dzisiaj, przy -11, zupełnie o tym zapominając, chciałem ją uruchomić. Jako, że niedawno udało mi się nieco usprawnić beznadziejne dysze spryskiwaczy, wymieniając je na te od Fluence oraz zakładając zaworki zwrotne, pytanie do Was: czy ma ktoś pojęcie o nieco mocniejszej pompce, którą można plug&play zainstalować w Megane III PhIII? Moje modyfikacje zdają egzamin, ale nadal przydałoby się choć trochę większe ciśnienie płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz raczej odkrywcą nowego rozwiązania. Temat mocniejszej pompki pojawia się w wątku o spryskiwaczach mgłowych. Na razie bez rozwiązania. Może jeśli we Fluence te dysze były w standardzie to jest tam inna pompka? Trzeba by się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iparts znalazłem wykaz gdzie była montowana taka pompka jak w MIII: https://www.iparts.pl/czesc/pompka-spryskiwacza-szyby-czolowej-topran-720299,0-301-720299-189299.html

Nie wiem na ile się to pokrywa z rzeczywistością, ale bazując na tym, skoro to samo pchali do Citroena C8, to raczej obala Twoją tezę, niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do garażu, 22 stopnie. Zobaczymy, stoi od godziny. Za jakiś czas sprawdzę.

 

Jest może jakiś bezpiecznik od tej pompki?

Dobra, fałszywy alarm, odmarzła i działa. :-)

Edytowane przez Adammo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że będzie wymiana i eksperymenty z czymś lepszym :-D (również jestem ciekawy). PS: @Adammo masz garaż z 22 st. CELCJUSZA?? Nieźle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregówka z wbudowanym garażem. Ogrzewana jak każdy inny pokój.

 

A z pompką tak czy siak chętnie poeksperymentuję, o ile znajdzie się jakaś warta uwagi, nie wymagająca przeróbki połowy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle - ja mam w podziemnym ca. +10 st. C w obecnych warunkach, ojciec w wolnostojącym ze 2-3 stopnie więcej niż na zewnątrz - niektórzy to w mieszkaniach nawet 22 nie mają :-D

 

W kwestii pompki - z chęcią przeczytam refleksje i ogólnie wszelkie przemyślenia, bo ja również nie jestem pod wrażeniem siły spryskiwania. Zwłaszcza z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!