Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkość , Rozpędzanie 1.4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników Megane II 1.4 16v 98KM . Czy wasze auta też się tak długo rozpędzają, że nawet Fiat  Seicento jest od was szybszy lub nawet co gorsza daewoo matiz . Mam wrażenie, że chyba powinno to iść trochę szybciej wiem, że to nie demon prędkości ale np: Opel Astra II 1.4 szybciej się zbiera tak samo VW Polo nie mówię tu o VW Lupo 1.0 ,który ucieka mi jak wściekły. Doganiam go dopiero ok 130km/h gdzie kończy mu się moc, czy megane są takie słabe ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa, masa i jeszcze raz masa. Ten silnik jest za słaby do budy meganki. Moja 1,6 całkiem fajnie się zbierała, na dwójce osiągała 90km/h. Teraz mam scenika i na dwójce już dochodzi tylko do 70km/h, bo ma inna skrzynię biegów. W twoim wypadku proponuję wymienić filtr powietrza oraz świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniony ok miesiąca temu , świece wymienione również jak i cewki . Fakt masa ok 1300kg to nie mało lecz nadal mam wrażenie że nawet takie Lupo powinno iść podobnie jak ja , a nie zostawiać mnie w lesie rozumiem mniejsze i lżejsze ale jednocześnie słabsze. Vw Lupo 1.0 ma minimalną masę własną ok 884kg czyli 400 kg mniej niż ja , a za to ja mam 48 km więcej czyli jak by nie patrzeć mam więcej km na 100kg od niego ale podczas jazdy nie mam szans . Jeśli coś źle liczę/mówię niech kolega mnie poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się upewnić czy problem jest z silnikiem, czy ten typ tak ma, to jedź na hamownie. Na wykresie zobaczysz czy wszystko jest tak jak przewidywał producent, czy może masz o wiele koni za mało. Drugi sposób to możesz też umówić się z kimś z taką samą meganką i gdzieś na torze porównać osiągi. Inaczej zawsze będziesz się zastanawiał co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym drugim sposobie jest problem każdy ma 1.9 dci i nie mam jak się do kogoś porównać dla tego jako przykład podałem auta innych marek ;C . Hamownia nie jest złym pomysłem bynajmniej będę wiedział na czym stoję , bo mam dziwne wrażenie że właśnie coś mnie blokuję może nie jakoś super mocno ale jednak . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!