Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne ocieranie w tylnym kole przy kręceniu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie? Co to może tak ocierać w tylnym kole? I czy może być to odpowiedzialne za takie wycie jednostajnym dźwiękiem uuuuu przy jeździe ok. 50 km /h, przy dodawaniu gazu wysokość dźwięku się podnosi a przy hamowaniu jednostajne takie uuuu zamienia się w przerywane u-u-u i wraz z malejącą prędkością maleje częstotliwość dźwięku.

 

https://megawrzuta.pl/download/6477694291dc60849313468b28e4a271.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić, czy podczas tego wycia jazda po ostrzejszym łuku w lewo lub w prawo nie potęguje hałasu. Jeśli to faktycznie łożysko i podczas jazdy w lewo po łuku dźwięk się nasila, to prawdopodobnie któreś prawe łożysko. Analogicznie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Nie chybocze się na boki. A może to kwestia hamulca ręcznego? Niedawno była wymieniana cała rękojeść, bo się zaciął przycisk, wpadł do środka i trzeba było rączkę wymieniać na inną. Albo coś ogólnie z hamulcami tylnymi?

I czy to tarcie w tylnym kole może być przyczyną takiego wycia przy jeździe opisanego w pierwszym poście, czy raczej szukać dalej?

 

No właśnie skręt w którąkolwiek stronę, nie nasila tego wycia, jest w takim samym stopniu a wręcz nawet powiedziałbym, że trochę cichnie.

 

Jeszcze jedno przyszło mi na myśl. Z przodu jedną oponę mam startą bardzo, prawie na minimum wskaźnika, a drugą mam prawie full wysokość bieżnika (musiałem wymienić koło), czy taka różnica na bieżniku może powodować takie wycie?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 24.03.2018 o 15:26, droopy napisał:

Możesz też sprawdzić, czy podczas tego wycia jazda po ostrzejszym łuku w lewo lub w prawo nie potęguje hałasu. Jeśli to faktycznie łożysko i podczas jazdy w lewo po łuku dźwięk się nasila, to prawdopodobnie któreś prawe łożysko. Analogicznie w drugą stronę.

Jak chybocze to łożyska już praktycznie nie ma.

Co do hałasu - podnoś każde koło i energicznie nim zakręć - jak słychać dźwięk głośniejszy/inny niż cichy szum to łożysko do wymiany.

 

PZDR

MARIUSZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!