Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuner List - AUX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądałem wiele tematów, lecz nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Albo temat dotyczył innego radia, albo wykonanie uznawano za niemożliwe lub nieopłacalne. Przejdźmy do rzecz. Jestem zwolennikiem oryginalnego radia, nie lubie przekładać na jakiś zamiennik ( problem z pilotem, itp ). Posiadam Renault Megane 2 PH1 2003 rok. Jest tam wsadzone radio Tuner List na płyty. Widziałem temat, iż można dołożyć AUX do takiego radia, lecz w przypadku gdy jest ono na kasety, więc odpada, ( chyba, że coś przeoczyłem to proszę mnie poprawić, nie mam obaw przed lutowaniem i jeżeli jest taka możliwość to chętnie z niej skorzystam) Myślałem o przełożeniu radia z wersjii poliftowej UPDATE LIST, problem rodzi się w komunikacjii z wyświetlaczem, konieczna zmiana z AFFA2++ Na AFFA2, oraz z wiązką. Jeżeli zakupiłbym wyświetlacza AFFA +, Wiązkę z wtyczkami od tego wyświetlacza + Radio Update List z MP3 wszystko zadziała? Pilot będzie komunikował się z radiem? Co konkretnie trzeba wymienić? Licze na pomoc osoby która robiła taki zabieg. Zależy mi na tym, by pilot  działał, oraz było wyjście MP3. Obecnie korzystam z Transmitera firmy  BLOW ( tani nie był), lecz jest strata na dźwięku, której chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z radiem czytającym mp3, ale na pewno można zmienić po prostu na update list, które ma wyjście aux. Tutaj 

 masz to opisane dość dokładnie, w dalszej części masz też mój poprawiony schemat podłączenia :-) Rok temu robiłem taką podmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się połapać strzenie dużo odpowiedzi tam, że ten schemat nie pasuje tu jakiś problem tu coś. Skoro robiłeś taką podmianę to jak możesz napisz mi co konkretnie trzeba i z jakiego schematu skrozystać, byłbym wdzięczny. Radio Update List z AUX, Wyświetlacza AFFA2, Pilot zostaje stary, wtyczka najlepiej żeby była od nowego wyświetlacza, potem tylko polutować odpowiednio kable do wtyczki z nowego wyświetlacza i powinno grać. Dobrze zrozumiałem ? Kwestia który schemat mam wziąć na warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat podłączenia z drugiej strony tego tematu, mój 5 post od góry. Te wcześniejsze schematy u niektórych powodowały, że pilot nie działał i temperatura na wyświetlaczu nie pokazywała się.

Musisz kupić radio Update List, do tego wyświetlacz AFFA2 i już, pilot zostaje ten sam.

Teraz tak, ja przygotowałem schemat pod wyświetlacz AFFA2 jeszcze z pomarańczowym podświetleniem. Są także nowsze, z białym podświetleniem, ale że mam w aucie wszystko pomarańczowe to uznałem, że lepiej będzie taki wyglądał. Nie wiem więc, czy jak kupisz biały to schemat podłączenia jest identyczny. Co ważne, AFFA2 pomarańczowy będzie Ci na pewno pasował do daszka, czy ten z białym podświetleniem pasuje to nie wiem.

Polecam Ci poprosić sprzedawcę wyświetlacza o dołączenie do niego wtyczki z obciętymi kabelkami. Będzie Ci łatwiej to podłączać. Ja wyciągnąłem piny ze starej wtyczki, a następnie dolutowałem je odpowiednio do kabelków w uciętej wtyczce dołączonej przez sprzedawcę do wyświetlacza. Kabelki będziesz musiał pozamieniać właśnie na wtyczce wyświetlacza i dodatkowo zrobić dwa mostki na żółtej wtyczce, która jest przy radiu (na schemacie masz napisane co zmostkować).

Dodatkowo możesz sobie od razu zamówić zieloną wtyczkę do radia, która pozwala na wyprowadzenie AUX z niego. Ja sam sobie zrobiłem taki kabelek i wpiąłem się do radia, ale on generalnie parę złotych kosztuje na aledrogo. Ogólnie trochę kabelkologii jest, ale nie jest to tak straszne, jak się wydaje. Najważniejsze to cierpliwość żeby nic nie pomieszać ;)

Jakbyś potrzebował jakichś informacji to pisz na priv.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję adapter z automarycznym przełącznikiem. Wpinasz go w torze przedwzmacniacza, najlepiej gdzieś za układem przełącznika źródła. 
http://s.aliexpress.com/VreENjmQ?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

Montowałem to boomboxie philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :-) Upewnij się przed wszystkim, czy obecna wtyczka przy wyświetlaczu, który teraz masz w aucie, ma piny rozmieszczone tak, jak na tym schemacie. Postaraj się te piny powyciągać tak, żeby wtyczki nie uszkodzić, w razie jakby jednak coś się nie udało (warto zdjęcie wtyczki zrobić przed demontażem). Możesz wziąć na przykład dwie szpilki i przy każdym pinie jednocześnie podważać ząbki z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!