Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2TCe 6-bieg jakie obroty silnika


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam głównie to użytkowników silników 1.2TCe 115 i 130 w autach Megane i Scenic, jakie macie obroty silnika przy 100km/h, ewentualnie 140km/h na 6-tym biegu.

Jak możecie to piszcie jaki model auta i rocznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zerknął w czasie jazdy, bo trochę mi chodzi o bardziej precyzyjny pomiar, bo może być zastosowane kilka rodzai skrzyń biegów przy tym silniku.

Z tego co widzę masz MIII Kombi.

Dzięki za informacje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za tydzień będzie trasa na A4 więc podam obroty jak będzie możliwość to zrobię ze 100km,120km,140km,160km/h.              100km/h 2050, 120km/h 2500,140km/h,3000 ,160km/h,3500

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

heh no przecież miałeś wybór jak kupowałeś auto. Ja po 10 km testówką 1.6 wiedziałem że nie zrobię żonie takiego psikusa i tego nie kupię :) Miałem Focusa 2 1.6 16V i tam taki sam dramat z biegami i nie jechaniem samochodu jak w Megance 1,6.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałem autem przed kupnem to nie zwróciłem szczególnie uwagi, jak to w życiu bywa po czasie człowiek się czymś z pozoru nieistotnym interesuje. Poza tym 6 biegów " napewno będzie super " :D okazuje się jednak, że ta 6 w 1.6 to takie 5.5, oczywiście zaraz ktoś powie " ten silnik dostał by zadyszki przy dłuższej 6" ano po części tak zgadzam się, ale jednak możemy u nas legalne jeździć 140 i kurde przy tej prędkości to autko już zadyszki nie ma ( jak np przy 110 ), a jednak jest trochę głośno no i spalanie u mnie przy 148km/h na tempomacie wedlug komputera to jakieś 10l. Myśle, że gdyby 6 była odrobinę dłuższa byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma się co dziwić bo 1.6 16V produkowany jest od bodaj 90-cio któregoś roku ( moja meganka I była 98r). Właściwie w tym silniku chyba nic konstrukcyjnie się nie zmieniło, jeździł z skrzynią 5 wcześniej, a w III generacji z 6 więc no cudów nie ma się co spodziewać skrócili 5 pewnie i ta 6 to takie pół 5+- kilkanaście % :31_neutral_face:. Mimo wszystko kurczę niesmak jest bo w 1.2Tce 6 jest jak widać dużo dłuższa, rozumiem turbo itd, ale kurde myślę, że 1.6 dałby radę z dłuższą 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 tygodnie jade do UK 3 może 4 osoby ( ta jedna jeszcze się waha) + bagaże to zdam relacje jak ten silnik sobie poradził. Na codzień w aucie jeżdzę przeważnie sam więc autko spokojnie daje rade :) o dziwo nawet na 6 przy 80km/h jedzie płynnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!