Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2TCe 6-bieg jakie obroty silnika


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wybierać i kupować świadomie to i zawodu nie będzie. Coś za coś. Wielu psioczy na 1.6 i go krytykuje. Że słaby, nie jedzie, mało elastyczny, z apetytem na paliwo. A jednak jest wielu zadowolonych z niego użytkowników. Co ciekawe zauważyłem, że głównie narzekają Ci, którzy tego silnika nie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na ten silnik, głównie chodziło mi o bezawaryjność i jazdę na gazie stąd ten silnik. 1.4Tce ma problemy z UPG i pękającymi blokami, a cóż na większą pojemność zabrakło $$$. Przesiadłem się z dużo mocniejszego diesla stąd takie moje marudzenie, ale kupując wiedziałem na co się godzę więc tu żadnych pretensji co do silnika nie mam. Pretensje mam do samego renault który te 6 mógłby zrobić "dłuższą" tak na autostrady bo do 5 biegu autko bardzo fajnie jezdzi, ot po prostu różnica między 5 a 6 nie jest za duża :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, żeby nie zaśmiecać, co do silnika 1.6 16V naczytałem się, że ten silniczek stworzony jest do gazu ponoć ma fabryczne miejsca na wtryski gazu ( nie wiem jak u mnie jest to zmontowane czy akurat w tym miejscu jak coś wrzucę fotkę może ktoś ogarnięty bardziej ode mnie potwierdzi).. Faktycznie rodziców Scenic I ph2 od nowości do 7 "roku życia" na gazie i praktycznie 0 problemów poza zużyciem wtrysków gazu, auto jeździ do dziś na gazie ( sprzedane w rodzinie) przebieg oryginalny już pod 400tyś podchodzi. Sam nie miałem okazji jeździć tym sceniciem więc byłem troche sceptycznie nastawiony, ale założyłem instalacje LPG po przejechaniu autem na benzynie w pół roku 8k i powiem szczerze, jestem zaskoczony samochód naprawdę płynniej jeździ na gazie niż na benzynie. Trochę denerwuje, że w czasie jazdy komputer myśli, że jade na benzynie przez co spadają kreseczki paliwa, ale nie jest to aż tak uciążliwe. Póki co jak nie będę miał pecha jak po kupnie auta gdzie dostałem kamieniem w chłodnice przez co się rozszczelniła i myślałem, że to UPG bo płynu ubywało i ubywało mimo dolewek, to autkiem planuje pojeździć z 4 latka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2018 o 13:41, ROBRAT napisał:

Za tydzień będzie trasa na A4 więc podam obroty jak będzie możliwość to zrobię ze 100km,120km,140km,160km/h.              100km/h 2050, 120km/h 2500,140km/h,3000 ,160km/h,3500

 

Hmmm coś jakiś dziwny ten Twój pomiar. Raz wychodzi 48,7km/h z 1000obr/min (100/2.05 = 48,78km/h), raz 45,7 (160/3.5), 3km/h różnicy ?? :-|

Dla danego biegu ta wartość powinna być raczej stała stała. U mnie dla Megi 1.2 130KM na VI begiu jest to 44km/h dla 1000obr/min (wersja BOSE) i odpowiednio 2000obr/min ~88km/h, 3000obr/min ~132km/h.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar robiłem wzrokowy wiec 2-3km/h może być jak najbardziej słuszny,tak samo z obrotami silnika to są wartości zbliżone.Jeśli kiedyś najdzie mnie chęć to na trasie podepnę telefon z obd i sprawdzę dokładznie obroty silnika z zadaną prędkością. Na pewno nie ma tu rozbieżności typu,że zaniżam obroty 100-200 obr i podaję prędkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!