Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwsza wizyta w serwisie na lawecie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja używam tego psikadla na kuny i problem minął. 

W Mokce zdarzało się Tak, że znalazłem suchą bułkę pod maską. 2-3 razy miałem pogryziony kabel dolotowy powietrza. 

Później zaczął stosować raz na miesiąc spray i był spokój. 

Nazywa się liqui moly

Link przypadkowo znaleziony

https://www.centercar.pl/partscatalogue/2708-liqui-moly-uniwersalny-srodek-czyszczacy,11-2708-0222-01887--2708~9.aspx?gclid=CjwKCAjwwuvWBRBZEiwALXqjwzSw1yGlUvcwDpAg8yLX_hm9aqoB7m4bYiYqc-HvLN_6x6U0XDpvNxoCPXwQAvD_BwE

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, prezes72 napisał:

najlepszym rozwiązaniem na podwórku są ... koty

Te, które lubią skakać po masce i się na niej wygrzewać? Dziękuję... już mi jeden lekko maskę załatwił... A poza tym jak się mieszka w bloku to żadnego zwierzaka na podwórku trzymać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w kamienicy, naokoło są bloki i inne kamienice, dookoła podwórka na których parkują samochody i nie słyszałem aby któryś z mieszkańców skarżył się na gryzonie, ani też na koty których pełno, i są takie co mają właścicieli i są bezpańskie, ale gryzoni nie ma. Nie widziałem też aby koty bardzo lubiły skakać po samochodach. Wprawdzie ja samochód parkuję w garażu do którego mam 2 minuty drogi, ale z reguły wyciągam go rano i chowam wieczorem, czasami późnym więc dużo czasu spędza na podwórku i jakoś żaden kot mi nie skacze, a jeden sobie nawet upodobał drzemki ale pod samochodem.

A nawet jak koty są dokarmiane to nie chodzi o to aby te gryzonie łapały i zjadały, wystarczy że obecność kota skutecznie gryzonie odstrasza do tego stopnia, że się wyniosą w bezpieczniejsze dla siebie miejsce, w końcu skąd gryzoń ma wiedzieć, że kot nie jest akurat głodny.

W garażu którejś zimy miałem myszy, wszędzie pełno bobków, ustawiałem pułapki i co przyszedłem rano to mysz w pułapce, zabrałem samochód i zastawiłem pułapkę, wieczorem mysz w pułapce, na noc to samo, rano mysz w pułapce, nigdy mi niczego nie pogryzły, ale wytępiłem szkodniki dopiero jak zlokalizowałem dziurę którymi wchodziły od tyłu garażu, gdzie był ogród.

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @prezes72, ja mieszkam w bloku i mam bezpańskie koty dokarmiane przez lokatorów(!) i co róż na masce są ślady łap,

Sąsiadowi jeden narobił pod maską - mycie, czyszczenie, szorowanie bo smród kociego moczu nie należy do najprzyjemniejszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, prezes72 napisał:

Nie widziałem też aby koty bardzo lubiły skakać po samochodach.

Ja widziałem... jak mi się na czarnej masce od MII wygrzewał sierściuch kilka razy. A na MIII mam kilka krzyżujących się rys widocznych tylko z bliska i pod pewnym kontem. Idą idealnie od prawego dolnego do lewego górnego rogu maski. Ewidentnie coś albo chciało się powspinać albo spadło z dachu i nie potrafiło wyhamować. Polerowanie w detalingu 300 zł, mówią że zejdzie... na razie odpuszczam bo za rok, może dwa zrobię polerkę całego auta za 700 zł. Kiedyś po deszczyku sąsiad miał na ciemnym aucie ślady łapek od przodu do samiuśkiego tyłu auta.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Tydzien temu odebrałem auto z salonu. Dzisiaj wizyta w ASO. Wracając wz pracy coś zaczęło mocno stukać w układzie kierowniczym. Skręcanie kierownica w prawo czy w lewo powodowało głośne trzaski i tak jakby pękała jakas sprężyna. Do tego szumy i wibracje. Dojechałem do serwisu mając wrażenie że zaraz się coś urwie. Przyszedł Pan z serwisu i auto jak gdyby nigdy nic. Cisza spokój wszystko elegancko. Sprawdzili na podnośniki wszystko ok. Co to mogło być? Serwis twierdzi że coś się mogło dostać do układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!