Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z powodu pękniętej jednej ze sprężyn potrzebuję takowe zakupić (megane III ph I, 1.9 dci, 2009 r., numer 540100027R), w grę wchodzą tylko oryginalne części i tutaj pojawia się problem. W tej chwili są niedostępne, ani w serwisach Renault ani w centrali w Europie. Czy oryginalne sprężyny można kupić poza oficjalną, serwisową dystrybucją? Jeśli tak to proszę o jakieś namiary. Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu upierasz się na oryginalne części? Wiele firm produkuje części do renówek;  KYB, MONROE itp.

Poszukaj w sklepach internetowych czy na allegro jest tego od groma w cenie 150 +/- 30 PLN /sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Moto-Dynamic, może może mieć OEM ale KYB byłyby jak najbardziej w porządku. To dobra firma. Oczywiście pod warunkiem, że nie trafisz na jakieś podróby więc szukaj pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moto dynamic już pytałem, niestety ale dystrybucja sprężyn oryginalnych tylko przez serwisy, a oryginalne sprężyny wolę bo zamienniki miałem w poprzednim aucie i przód zrobił się wyższy o 3 cm i inaczej się prowadził, jeśli możecie ustalić, że jakiś zamiennik dokładnie odpowiada parametrom 540100027R to proszę podeślijcie linka, wszystkie zamienniki, które znalazłem po VINie odpowiadają 540100026R lub 540100028R, nie wiem jaka to różnica, ale nie chcę, żeby to znowu było +/- 3 cm do prześwitu.

 

ps. Posprawdzałem i chyba 540100027R to do scenica, dlatego jak szukałem po vin to wyskakiwały 540100026R lub 540100028R, pytanie, dlaczego fabrycznie są zamontowane w megance 540100027R. 

 

Według serwis Renault prawdopodobnie powinno być 540100027R, ale inne numery też są na liście, w renault potwierdzają to raczej na podstawie kolorów na sprężynach. Znalazłem dwa zamienniki KYB RA 3981 i KAYABA RA3981, ale czekam jednak na info z serwisu w sprawie oryginałów. Jeśli jednak ktoś coś wie gdzie jeszcze można kupić oryginalne sprężyny to z góry dziękuję za info.

Edytowane przez dzuma82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!