Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekot diesla w 1.6 16v na ciepłym silniku


marciniooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno kupilem megane 1.6, mam w związku z tym pytanie o klekotanie po rozgrzaniu silnika.
Czytałem gdzies, że to objaw zużytego koła zmiennych faz rozrządu, lecz dzisiaj byłem na diagnozie u mechanika (od renult) i powiedział, że gdyby było to kzfr to objaw byłby tylko na zimnym silniku.
Czy to prawda?
W związku z powyższym mechanik stawia na zużyte popychacze zaworów a koszt wymiany jest zawrotny (o ile jazda z tym objawem nie poczyniła już szkod)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie/klekotanie lub dźwięk bardzo podobny może wystąpić ;

...jak rozrząd przeskoczy o 1 ząbek, lub jest źle ustawiony,

...jak są uszkodzone popychacze zaworowe,

...jak jest syf w elektrozaworze oraz niewłaściwy stan i jakość oleju. 

Jeżeli nie masz zaufania do mechanika to zweryfikuj diagnozę u innego mechanika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim jeździsz oleju?

Jaki jest stan oleju?

Kiedy była wymiana ?

Klekot słychać tylko po rozgrzaniu i tylko na biegu jałowym, napisałeś. To nie popychacze. Koniecznie zmień mechanika.

A/ KZFR z reguły wymienia się co 2-gą wymianę rozrządu.( póki działa OK, to nie ma potrzeby wymiany),

B/ KZFR, elektrozawór zmiennych faz rozrządu, jeżeli są awaryjne to efektem tego są ;

      1/kłopoty przy rozruchu,

            a/ przy odpaleniu słychać zgrzytanie, rechot, czasem auto zgaśnie, a czasem nie,

            b/ drugie odpalanie nigdy nie bywa z grzechotem,  

      2/ nierówna praca silnika na biegu jałowym,

      3/ powyżej 1800 obr, zaczyna stukać koło zmiennych faz rozrządu co objawia się że ;

             silnik chodzi jak traktor, klepie jak diesel, jest słabszy, słychać terkotanie, zwiększone jest zużycie paliwa,

      4/ Z fazami jest tak ;

             a/ jak padnie koło - to dół obrotów jest gumowaty ;

                 Jak padnie czujnik położenia wałka rozrządu, wtedy ecu nie podaje sterowania na elektrozawór zmiennych

                  faz rozrządu, kzfr nie zmienia faz i stąd może być tzw. "mułowaty", gumowaty . Zrób ; test

             b/ gdy pada zawór - to auto traci ducha na wyższych obrotach,

             c/ zużycie zaworu wpływa na szybsze zużycie KZFR,

C/Jeśli jest wszystko OK, to auto normalnie przyspiesza a przede wszystkim jest cicho pod maską,

D/ KZFR lubi ;

- aby olej w misce był pod kreskę ' max', nie może być ponad max,

- olej dobrej jakości 5W40/full synthetic i wymieniany co ok.10.000 km do 12.000 km,

- lekką nogę .

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Też się zastanawiam nad kzfr czasem (nie zawsze) zaterkocze przy rozruchu zimnego silnika nie wiem czy się kończy czy nie. Mechanik zalecał wymianę przy wymianie rozrządu zdecydowałem że nie nic nie wskazywało na uszkodzenie tym bardziej że w Holenderskiej książce serwisowej miał napisaną wymianę rozrządu. Mimo wszystko zdecydowałem się na wymianę rozrządu ale bez kzfr a po przejechaniu około 12000 tyś zaczyna dawać znać o sobie. Może to rzeczywiście sprawa elektrozaworu jak pisze kolega wyżej. Megane II miałem podobny objaw i wymiana elektrozaworu rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!