Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 2010 wariujące wycieraczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ja z takim zapytaniem. Od pewnego czasu przednie wycieraczki w moim scenicu zaczęły wariować. Mianowicie: nie wracają do pozycji "0" blokują się na środku szyby bądź w pozycji pionowej, czasem pracuje tylko jedna albo żadna. Pierwsza myśl była zużyte pióra wycieraczek a co za sobą idzie stawiają za duży opór. Kupiłem nowe i okazało się że nie za wiele to dało przy próbie spryskiwania szyby. Ale dziś przy lekkim deszczyku nie zacięły się ani razu. Miały małe zawahanie ale ruszyły. Bardziej podejrzewam zbieg okoliczności niż naprawę. I teraz pytanie do Was. Słyszałem że całym tym ustroństwem steruje jakiś moduł czy regulator który znajduję się gdzieś na podszybiu. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim jeśli tak to jak to rozwiązaliście. Scenic 1.6 tomtom z czujnikiem deszczu ( anglik). Będę wdzięczny za wszelkie informacje    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wycieraczka zasilana jest niezależnie bezpośrednio osobnym silnikiem. Silniki między sobą się komunikują zachowując odpowiednią kolejność pracy. Do komunikacji służy pin 3 w modułach każdej z wycieraczek. Sygnał do podjęcia pracy wysyła moduł komfortu kabiny a zasilanie wycieraczek odbywa się z bezpieczników kabiny. Może zacierają się osie silników na których osadzone są ramiona wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię, wiecie może czy da się zmienić kolejność pracy wycieraczek? Oryginalne zalało i padły, kupiłem używane ale okazało się, że anglik i teraz ta od pasażera startuje pierwsza. Pióra zamienione ale źle to działa, czasem zaczepią o siebie. Można to jakoś zmienić np. w module komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!