Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kombi 1.6, ale nie koniecznie - prośba o pomoc


maxage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i zwracam się po pomoc. Moje obecne auto dogorywa i na gwałt potrzebuję samochodu. Z kilku względów pod uwagę biorę kombi, ale nie koniecznie. Po internetowym przeglądzie rynku okazało się, że Megane będzie najrozsądniejszą opcją z dostępnych w budżecie.Ten wynosi do 10tys, z założeniem że im mniej za dobry egzemplarz tym lepiej ;) - wiadomo. W oko wpadła mi poniższa sztuka, ale mam kilka wątpliwości, pierwsza to komis, a o nim różne opinie chodzą, druga to, kilka zdjęć budzi moją obawę, m.in. dach. Czy da się coś wywnioskować z załączonych zdjęć wprawnym okiem, jakieś elementy nie pasują?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-i-wl-klimatyzacja-fv23-ID6yUqB7.html

Edytowane przez maxage
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmłodsza "dwójka" jaka jest możliwa (2008), z super-poszukiwanym i bezawaryjnym silnikiem za 6500 zł? :-) Hmm... tu musi być coś nie tak. Faktycznie ten dach wygląda albo jak mokry, albo jak malowany pędzlem... Ogólnie na zdjęciach niewiele widać. I ciekawym jest, że I właściciel jeździł benzyną, bez gazu, ca. 30 kkm rocznie. Toż to niespotykane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutto wychodzi około 8000 zł. Moim skromnym zdaniem mogła pracować jako auto firmowe, co tłumaczyłoby brak instalacji LPG przy zakładanych przez Ciebie @konwil prawdopodobnych przebiegach. Auto chyba wjechało na "salony" :-)  po myciu (mokre ślady po oponach na podłodze) dlatego ten dach taki dziwny, pewnie źle spłukany. Nie ma się co zastanawiać tylko wykupić jakiś raport odnośnie bezszkodowości i oryginalności przebiegu, ewentualnie wizyta z właścicielem w ASO jeśli był serwisowany. Tak czy inaczej warto obejrzeć z bliska z kimś w miarę obeznanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Laros napisał:

Moim skromnym zdaniem mogła pracować jako auto firmowe

I pewnie tak było o czym może świadczyć stan bagażnika, rolety i wnętrza. Ja w ubiegłym roku sprzedawałem MII i z jasną tapicerką miałem jasną roletę ale to nie jest istotne. Istotne jest to, że samochód nie był tak upierdzielony, a jak handlarz już ją odpicował i bardziej się nie da to aż strach sobie wyobrazić jak było wcześniej :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze wskazówki. Teraz długi weekend więc pewnie nie uda mi się zobaczyć na żywo. Jeśli za tydzień będzie dostępny to podjadę. Ponieważ to jest komis liczę się z tym, że nie poznam dokładnej historii auta, na co trzeba się przygotować przy tym przebiegu i najprawdopodobniej flotowej przeszłości? Innymi słowy co mnie może czekać z niemiłych niespodzianek, skrzynia, sprzęgło, jakiś konkretny element silnika w tym modelu szczególnie się negatywnie wyróżnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie jest 'netto', nie zauważyłem :-) No tak, możliwe że to firmowe auto było. Bagażnik w mojej "dwójce" wygląda również zdecydowanie lepiej, także tu widać był używany ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!