Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jasno niebieski dym z rury wydechowej


barman78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Nie wiem czy tegp typu temat się już pojawił na forum, czy nie? Jeżeli tak to będę wdzięczny za link w komentarzu. 

Co do samego tematu dymienia, jestem właścicielem Renault SCENIC 1,2 TCe od nowości i w sumie nic szczególego się nie działo, aż do lutego tego roku. 

Na poczate świstało w samochodzi przyruszaniu. Okazało się, że do wymiany jest skrzynia biegów i przy okazji rozrząd - na szczęscie mam przedłużoną gwarancję, więc wszystk oobyło się bezkosztowo, ale i tak z pereprytiami w serwisie.

W kwietniu oddałem auto do standardowego corocznego serwisu ( wymiana oleju, filtrów, hamulce - sandard) tylko już przy odbiorze auto zaczeło dymić jak stara syrena z zabogatą mieszanką. Dymienie jasnoniebieski dym i ewidetny smród spalonego oleju ustalo po ok 4 km, ale od tamtej pory pojawia się dymienie, przy ruszaniu, po ponownym odpaleniu cieplego silnika i ewidetnie jest cos nie tak. Serwis twierdzi, ze nic sie nie dzieje. Czy ktoś z Was może miał podobne problemy? Bedę wdzieczny za informację.

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!: Poprawcie, polską czcionkę i "literówki".  Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: Trochę szacunku dla czytających.

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze to juz drugi serwis w Krk do Anndory juz nie pojade po tym jak chcieli mi przy okazji wymiany skrzyni wymienić tylne  tarcze i łożyska, bo maja teoretycznie 80% zużycia, okazało sie, że jest 50%. U Łyki twierdzą, ze nic sie nie dzieje „komputer nic nie pokazał” (hit) i jak odebrałem auto owszem nic sie nie działo, ale na drugi dzien znowu zaczęło. Juz nie wiem do którego serwisu jechać :/ 

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej był twój czy od nich ? Jak od nich to może wlali zły olej i silnik się delikatnie roszczelnił przez co zaczął palić oliwę (co w silnikach 1.2 niestety się zdarza - większy problem jest w silnikach nissana 1.2 dig-t). Ubytki oleju zauważyłeś jakieś czy nie zaglądasz zbyt często pod maskę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!