Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie tak.

Dostępne są suby Focal wersje ISUB 20 i ISUB 2.1 z dostępnymi kablami do MIV. Według mnie dobry serwis CarAudio poradzi sobie też bez przejściówek. Podłączenie Sub-a możliwe po tzw. "wysokim" (sygnale) bo radio w MiV nie ma chyba wyjść RCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja bose ma inny system r link bo ma seryjny subwoofer w kole zapasowym z tego by wychodziło.A orientujesz się czy zmiana przednich głośników jest jakoś specjalnie zawiła i jaki rozmiar jest tych głośników bo wg mnie nie są najwyższych lotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest podłączenie każdego subwofera ze wzmacniaczem którego możemy "zasilić" wysokim sygnałem z oryginalnego radia. Nie jest to trywialne do wykonania, ale też nie przesadnie trudne. Pracy jednak jest sporo.

Ja mam zamontowany sub Focal ze wzmacniaczem i wymienione wszystkie głośniki. To jest robota dla dwóch doświadczonych osób na 5-8h.

To prawda oryginalne podstawowe głośniki (nie arkamys czy bose) to najtańsze rozwiązania oferujące mizerną jakość muzyki.

Jeśli nie chcesz eksperymentować to polecam zestawy oferowane w salonach renault firmy FOCAL (bardzo dobrej w swych produktach zresztą). Niestety w salonach ceny ich produktów bardzo wysokie, a poza salonami mała dostępność.

Rozwiązań Focal dedykowanych (adaptery montażowe i gniazda) do MIV jest kilka. Od samych głośników po cały zestaw sub ze wzmacniaczem i 8 głośników (taki posiadam). Wymiana nawet samych głośników daje wyraźną poprawę brzmienia systemu. Wymiana samych głośników jest najprostsza bo tylko demontowane są boki drzwi. Instalacja suba/wzmacniacza to sporo więcej zabawy.

Jeśli jesteś zainteresowany to mam do sprzedania zestaw 4 głośników do MIV z serii Focal Music Drive 165 mm. Więcej info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie demontażu boczków boje się najbardziej żeby nic po takim zabiegu nie trzeszczało.Mam wersje intens w grandtour i nie wiem czy tez są wsadzone te lipne głośniki i przede wszystkim czy w drzwiach jest system dwudrożny czy zwykły bo faktycznie mały dyskomfort przy słuchaniu jest.Nie mówię już o samym radiu ale słuchaniu przez pendriva lub bluetooth  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Intens jest juz zestaw separowany, ale jakiej jakości trudno powiedzieć. Kilka miesięcy temu słuchałem w salonie radia w wersji Intens z głośnikami Arkamys i taki zestaw gra już całkiem ładnie. To było auto z 2018 roku. W starszych wersjach z tego co wiem były inne głośniki (dużo gorsze).

Boczki po demontażu nie trzeszczą. Możliwe jest przy demontażu zerwanie kołków dystansowych więc konieczna wtedy ich wymiana na nowe (bez problemu dostępne w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!