Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana oleju


kajo121

Rekomendowane odpowiedzi


Witam 
Stałem się niedawno posiadaczem Megane II 1.9 dci 120km 2004r 265kkm przebiegu i przymierzam się do zmiany oleju. I teraz pytanie co wlać? Gościu od którego kupiłem, starszy pan, nie wie co tam było bo oddawał do mechanika. Znalazłem pod pokrywa stara naklejkę, że był tam kiedyś wlany syntetyk 5w30 ale naklejka jest z przed paru serwisów. Czy lać to samo jak nie mam pewności ze to jest czy może np. polsentetyk 10w40 byłby lepsza opcja?
Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie podpowiada, że przy tym przebiegu pewnie zaczęto lać już 10W40, ale tak jak pisze Marek, najlepszą opcją dla Ciebie będzie 5W40 (ja w ogóle uważam, że to najlepszy olej na polski klimat). Płukanka oczywiście obowiązkowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w naszym klimacie będzie najlepszą opcją. Staraj się nie oszczędzać na oleju i wybierz coś z wyższej półki np Valvoline itd. Nie zapomnij również o filtrze oleju, najlepiej purfluxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję to od lat (jakiś 10), zarówno w nowych autach jak i 20-letnich 'zabytkach' (rodziny, znajomych) i nigdy nie spotkałem się z negatywnymi skutkami (jak to głoszą niektóre mity spotykane obok yeti i wielkiej stopy), za to często syf jaki wylatywał z silnika był niesłychany. Ostatnio po castarolu kolegi wyleciało cos co przypominało poćwiartowaną reklamówkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mity o płukankach biorą się stąd, że ludzie często nieświadomie kupują auta od januszy, którzy przed sprzedażą zalali silnik doktorami, mazutem i co tam pod ręką było, co by tylko na chwilę zapchać nieszczelności. Płukanka wyjawi prawdę w takim przypadku, ale nawet jak się jej nie zastosuje, to i tak owa prawda bardzo szybko wylezie na jaw, i to dosłownie wylezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze od siebie dodam, że najlepsze efekty zauważałem po płukankach w metalowych buteleczkach. Celowo nie wymieniam nazw, bo jest ich kilka i chyba wszystkie stosowałem (i te po 6 zł i te po 40), każda dawała fajny efekt. Za to te w plastikach to takie bardzo delikatne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!