Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo wysokie spalanie Megane II PHII 130KM automat


Nediar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Meganki kombi z 2008r. Z silnikiem 1.9dci 130km w wersji z 4 stopniową skrzynią automatyczną.

Dwa pytania.

1.Czy ta skrzynia to jest jakiś nieudany eksperyment?

2. Czy spalanie na poziomie 10l to norma ?

Rozwijając temat. W mieście spalanie aktualne skacze nawet do 22l/100km przy predkości ok. 40km/h (automat zmienia bieg przy 54km/h na 3 i na 4 przy 74km/h, tutaj już się biegi kończą), średnie spalanie przy jezdzie po mieście to granice nawet 13l/100km

Od prędkości ~140km/h do 190km/h różnica w spalaniu jest może na poziomie 1litra - okolice 12l

 

Opony homologowane pod kombi, ciśnienie w oponach również.  

Jakieś pomysły? 

Dodam, że jadąc 80km/h spalanie spada nawet do 4l i do ok. 100km/h jest maksymalnie 6.5l przy stałej prędkości. 

Przy delikatnym przyspieszaniu niesamowicie to spalanie skacze w górę :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce, koła zrobione. Nowe opony, hamulce sprawdzone. Najwiekszym problemem jest jazda po mieście gdzie przyspieszając nawet delikatnie aktualne spalanie wpada pod 20l/100 co jest kuriozalną liczbą. EGR zaślepiony, rura mimo, że diesel jest czysta. Myślałem żeby go podkręcić troche i zmapować. Może to troche pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nediar napisał:

x

Każdy diesel w takie upały dużo pali po mieście, bo w powietrzu mierzonym przez przepływomierz jest mała zawartość czystego tlenu. Samochód jest mułowaty, więc dociskamy gaz, a chwilowe z normalnych 18 dochodzi nawet w okolice 30. Najlepiej palą w granicach 10-15 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche mnie uspokoiłeś :-) bo przesiadłem się z benzyny i nie zauważyłem, żeby takie skoki były. 

A co myślisz o podkręceniu go do 150KM 350nm ? 

Będzie to bedzpieczne dla tej skrzyni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.9 dCi 120 km z 6 stopniową manualną skrzynią przy braku oszczędzania na mieście potrafi pokazać 8.8 l. Najlepiej jak udało mi się zejść to do 6.4. W przypadku 130 km spalanie wzrośnie, samo z siebie. Do tego automat, Myślę, że to spalanie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!