Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Grandtour 1.6 z ogłoszenia


stasiek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum.

Po pozbyciu się długoletniego Daewoo stanąłem przed koniecznością zakupu czegoś do codziennej eksploatacji, jak długo można jeździć seicento, w dodatku pożyczonym od żony. W pracy jako służbowe auta używamy Renault, kiedyś Kangoo, Clio, obecnie Megane i mniej więcej wiem czego się po nich spodziewać. Mój profil użytkowania nie jest specjalnie złożony - codzienne dojazdy to pracy to jakieś 1000km na miesiąc, do tego  niedalekie wyjazdy rodzinne i wakacyjne, pewnie 2-3 tys. km na rok, budżet 30-35 tys. pln. Zatem raczej nie diesel, a że do współczesnych downsizingowych wynalazków mam sceptyczny stosunek, zainteresowałem się Megane z  benzynowym silnikiem 1,6. Akurat pojawiło się w okolicy ogłoszenie, może jakaś pomocna dusza z tego forum rzuci doświadczonym okiem, i  powie mi, czy w ogóle warto się tam wybrać i obejrzeć z bliska.

Z góry dziękuję :-)

http://akcent-ustron.gratka.pl/ogl/23776261.html#ebf64d9253a18751,2

Edytowane przez stasiek_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samochód źle nie wygląda, ale >90 000 km w 6 lat benzynowym 1.6, to wg mnie nie jest >>niski przebieg<<, który widnieje w tytule ogłoszenia :-) Szukałbym czegoś z automatyczną klimatyzacją i - zwłaszcza jeśli masz małe dzieci - z szybami podnoszonymi elektrycznie w tylnych drzwiach. Za to samochód ma nawigację, no i ww. silnik 1.6, który jest trudno dostępny na rynku wtórnym - niemniej po doliczeniu opłat, o których wspomniano w ogłoszeniu wychodzi prawie 34 kPLN, trochę dużo. Jak masz blisko, możesz podjechać i zobaczyć jak samochód wygląda na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Co do przebiegu, to te 90 000 km to na pewno nie jest niski przebieg, ale jak na sześcioletnie auto. to może  przynajmniej stwarza wrażenie prawdopodobieństwa.  Pewnie to dowód mojej naiwności, ale nie najniższa cena może też budzi nadzieje, że nie jest to jakiś model poskładany z trzech wraków i przystanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was Panowie. To 15 tysięcy rocznie. Jakby było 50 tysięcy to byśmy tu zaraz wszyscy pisali, że kręcony... Ja w okresie 1.04.2017-3.04.2018 (czyli rok od zakupu) zrobiłem prawie 19 tysięcy i nie wydaje mi się żebyśmy jakoś przesadnie dużo jeździli. Używamy jak mamy ochotę i jedziemy tam gdzie mamy ochotę. Może nie najmniej ale diesla nie kupuję ponieważ moja żonka ma do pracy niecałe 2 km w jedną stronę :-) Jak tak dalej pójdzie to przy sprzedaży za jakieś 3 latka moje auto jako 7 letni egzemplarz może mieć 130-140 tysięcy. Dużo? Dla tych co znają ten silnik nie.

Ogólnie całkiem fajne autko (tak mi się wydaje) ale zastanawiają mnie czarne klamki. Nie wiem czy tak powinno być czy nie ale rzuca się to w oczy. Wyposażenie na bogato. Aż dziwi navi i grzanie pośladków w kontraście z manualną klimą i tylnymi szybami na korbkę. Wnętrze czyste, tapicerka wygląda ok choć było raczej mocno sprzątane co widać po bagażniku. Szkoda, że nie ma obszytej kierownicy. Plastikowa widać jest już troszkę pokiereszowana. Fajnie, że są dwie karty, szkoda że nie ma czujników parkowania (trzeba się przyzwyczaić do mocno ściętej tylnej szyby). Jest tempomat z ogranicznikiem i radio z BT/USB. Ogólnie prawie wszystko co się przydaje. To chyba nie są oryginalne alufelgi? Wyglądają na strukturalne stalowe + kołpak.

Cena raczej ok, w sensie nie przesadzona choć musisz pamiętać, że handlarz na tym jeszcze zarabia więc musiał zapłacić mniej. Niemcy dobrych aut tanio nie oddają także do gruntownego sprawdzenia przed zakupem jeśli będziesz zainteresowany. Ja ogólnie jestem do handlarzy uprzedzony ale... może to dobre auto.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy mieć tylko na uwadze, że aut w takim stanie jak jest auto obecnie z ogłoszenia nie przywozi się, jeszcze na handel...

Auto, miało, lub ma jakiś defekt, tylko trzeba się doszukać. Decydując się na zakup trzeba mieć, świadomość, zaakceptować.

Auto piszesz z okolic, warto podjechać, dokładnie sprawdzić.

 

@sadisticescape proszę wejdź w swój profil. Prześledź swoją zawartość. I co? 

I? Przeczytaj proszę jeszcze raz. I co?

I nic, właśnie, tam niestety nie ma nic!  Same bzdury, docinki...

Proszę oszczędź, nie odpisuj nic.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet dzięki za spostrzeżenia.  Przejrzałem trochę obrazków i ogólnie kolorystyka klamek, lusterek i listew to dla mnie jakaś wolnoamerykanka, może jest w tym jakiś sens ale ja go nie dostrzegłem, widziałem czarne auta ze srebrnymi klamkami i białe z czarnymi, nie było natomiast srebrnego z czarnymi, poza tym jednym. Podobnie próbowałem dopasować wyposażenie do jakiejś konkretnej wersji,  wyszło mi Authentique z dodanymi opcjami, sam już nie wiem. Wg opisu felgi są aluminiowe, gdzieś w sieci widziałem nawet megane na takich;  czujniki cofania faktycznie by się przydały, wnętrze jest posprzątane, komora silnika chyba też, bo jakoś strasznie sterylnie wygląda?

@Lelupi toś mnie pocieszył ;), wykrywanie defektu którego może  właściciel przez pięć lat nie rozgryzł,  trochę mnie zniechęca.

Edytowane przez stasiek_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie źle zrozumiałeś.

Miałem na myśli, że auto musiało być uszkodzone, blacharsko lub mechanicznie. Teraz pytanie, co było uszkodzone, i ważniejsze, jak zostało naprawione.  W najgorszym wypadku, może to być wyszykowany sztrucel, z wymienionym wnętrzem, itp...

I właśnie to musisz mieć na uwadze kupując takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stasiek_t ogólnie chodzi o to, żebyś porządnie sprawdził auto jeśli jesteś nim zainteresowany abyś się później nie zdziwił (niemiło) przy jakiejś okazji. Trzeba mieć świadomość, że jest duże prawdopodobieństwo, iż tak jak @Lelupi napisał gdzieś jest lub był "haczyk", że to auto trafiło na nasz rynek. Ideałów, szczególnie z importu nie ma co potwierdza wiele forumowych historii.

12 minut temu, stasiek_t napisał:

komora silnika chyba też, bo jakoś strasznie sterylnie wygląda?

Nie widzę zdjęcia z silnikiem.

13 minut temu, stasiek_t napisał:

Podobnie próbowałem dopasować wyposażenie do jakiejś konkretnej wersji,  wyszło mi Authentique z dodanymi opcjami, sam już nie wiem.

Masz VIN? Wyposażenie i ogólnie dużo rzeczy sprawdzisz po nim na stronie podpiętej tutaj

To jest trwały i nieskomplikowany silnik. Nie ma z nim wielu problemów więc jeśli auto i jego serce są w dobrym stanie to będzie służyć wiele lat bez większych kłopotów. No ale czy są czy nie to byś musiał zweryfikować. Ze zdjęć wygląda to całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 100% pucowany. Mój wygląda "gorzej", a jest młodszy i ma mniej przebiegu. Zdjęcie z marca gdy miał jakieś 69 tysięcy.

20180308_074134.thumb.jpg.031c2d8243ccc49be17c1c7cc5900d6d.jpg

I jeszcze jedno. Komis ma całkiem dobre opinie wg Google. Należy pamiętać, że często znajomi znajomym wystawiają tam opinię ale może jakieś są prawdziwe. Piszą o fakturze. Dopytaj jaka to faktura. Pełna 23% czy VAT-marża. O obu rodzajach faktur poczytasz w necie i na forum (kwestia odpowiedzialności za wady ukryte, rękojmia). Zapytaj czy w razie gdy się zdecydujesz są dadzą Ci na piśmie potwierdzenie bezwypadkowości/bezkolizyjności, potwierdzenie przebiegu, zaświadczenie o braku wad ukrytych. Może mają zdjęcia auta z placu w Niemczech albo na lawecie.

Daj linka do Otomoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi faktycznie są aluminiowe.

image.png.be459c7edcd26eba1731d6db925553d7.png

Ciekawostka jest taka, że te felgi były w katalogu 2013:

A w 2012 ich nie było:

Silnik nie może mieć 113KM ponieważ w tych latach były (przynajmniej w Polsce) wersje 100 lub 110KM.

Przeglądnij sobie obydwa katalogi, poszukaj różnic i części wspólnych.

@stasiek_t Coś znalazłem ciekawego. To nie jest wersja Authentique bo w niej:

- nie było relingów (opcja)

- nie było ESC/ESP (opcja)

- nie było świateł przeciwmgielnych (opcja)

- były stalowe koła 15", koła 16" "niedostępne"

- nawigacja "niedostępne"

- regulator/ogranicznik prędkości "niedostępne"

- nie było opcji grzanych pośladków

- nie było podłokietnika

 

Wygląda na Expression ale... tam w standardzie były elektrycznie podnoszone szyby przednie / i tylne, a tu ich nie ma więc jest niezgodność przednich drzwi kierowcy i lewych/prawych tylnych...

 

Pieczątki w książce są stąd: http://www.autozentrum-wessels.de/

Sprechen Sie Deutsch? Jeśli tak to bierz VIN, dzwoń i pytaj czy znają auto i co o nim wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie pod uwagę, że auto z rynku niemieckiego - mogą być drobne różnice w konfiguracji. Na przykład często są konfigurowane "bieda wersje" z nawigacją. Jak dla mnie auto w takiej wersji nie jest warte tych pieniędzy, za tyle to można cenić krajowe z lepszym wyposażeniem... niestety problem takie auto trafić z 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog na rynek niemiecki z 2012 roku. Ważny od 15.02.2012, uzupełnienie cennika 1.05.2011.

http://www.autohaus-lindemann.com/fileadmin/user_upload/preislisten/Preisliste_Megane-5-Tuerer_120206.pdf

Co prawda dla wersji 5-drzwiowej HB ale poziomy wyposażenia powinny być takie same dla Grandtour.

 

Felg Surround nie ma w tym katalogu. W wersji Expression wg tego katalogu również powinny być szyby elektryczny przód/tył. Nawigację można było dokupić.

Chyba żeby to była wersja TomTom®Edition to by się zgadzało. Tempomat z ogranicznikiem, manualne szyby z tyłu, podgrzewane fotele, lusterka boczne i klamki w kolorze czarnym. Fotel kierowcy nie powinien mieć regulacji podparcia lędźwiowego. No i to by pasowało. Tylko silnik musiałby mieć 100KM.

Link do podobnego auta.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pbet napisał:

Silnik 100% pucowany. Mój wygląda "gorzej", a jest młodszy i ma mniej przebiegu. Zdjęcie z marca gdy miał jakieś 69 tysięcy.

20180308_074134.thumb.jpg.031c2d8243ccc49be17c1c7cc5900d6d.jpg

I jeszcze jedno. Komis ma całkiem dobre opinie wg Google. Należy pamiętać, że często znajomi znajomym wystawiają tam opinię ale może jakieś są prawdziwe. Piszą o fakturze. Dopytaj jaka to faktura. Pełna 23% czy VAT-marża. O obu rodzajach faktur poczytasz w necie i na forum (kwestia odpowiedzialności za wady ukryte, rękojmia). Zapytaj czy w razie gdy się zdecydujesz są dadzą Ci na piśmie potwierdzenie bezwypadkowości/bezkolizyjności, potwierdzenie przebiegu, zaświadczenie o braku wad ukrytych. Może mają zdjęcia auta z placu w Niemczech albo na lawecie.

Daj linka do Otomoto.

i jeszcze nie zapomnij o odpisie aktu urodzenia oraz jaką szkołę skończył, serio tak pajacujesz przy kupowaniu auta? ja bym autorowi postu generalnie radził nie słuchać za bardzo bo nie kujesz astona martina za konkretny pieniądz tylko renault za 30k, wyśmieją Cię jak się zastosujesz do rad kolegi wyżej, leże

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.3 Zabrania się obrażania, wyzywania, bezpodstawnego osądzania oraz wszelkich działań na szkodę innych użytkowników forum, (...) Zabrania się również stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin. Powyższe ograniczenia dotyczą zarówno postów jak i shoutboxa. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!