Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki, proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu słyszę dwa dziwne dźwięki w swojej megane 3 1.5 dCi. Pierwszy dźwięk to ciche buczenie w wnętrzu samochodu ( z zewnątrz nic nie słychać ) z okolic środka deski rozdzielczej gdzieś tak pod nawiewami ( mogę się mylić, gdyż jest to ciche ), buczenie występuje nie zawsze lecz często raz jest cichsze raz głośniejsze i nie jest równomierne, występuje tylko na biegu jałowym ( po dodaniu gazu do około 1300 obrotów ustępuje ), oraz podczas jazdy gdy puszczam pedał gazu i schodzi z obrotów. Drugi dźwięk słychać przy gaszeniu samochodu  ( nie zawsze ) takie krótkie '' brrrrr '' ( słychać z pod maski ). Próbowałem nagrać jeden i drugi dźwięk lecz bezskutecznie gdyż nie jest wystarczająco głośne. Proszę o pomoc, odwdzięczę się.

 

Nadstawilem ucho i slysze jakis dźwięk z tych okolic  

IMG_20180612_155252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuje ;

 - zdemontować układ dolotowy,

 - poddać go czyszczeniu, że szczególną uwagą ;

         - czujnik doładowania, ( oringi nowe ) 

         - egr ,

        -  przepustnica ( aerozol do czyszczenia ),

        -  nowy filtr powietrza,

- zmontować i wykonać próbę szczelności plakiem ; Przepustnica,EGR,czy nieszczelność układu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem rezonator nie było nieszczelności, jakieś pomysły dalej ? Dźwięk raz słychać raz nie, ale przeważnie jest słyszalny i denerwujący słychać go na jałowym i podczas hamowania silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Odkryłem, że dziwny dźwięk ustaje po wciśnięciu tego  "króćca" na odpalonym silniku lecz tylko na jakiś czas potem się pojawią lecz już nie tak głośno jak kiedyś, dodam że naciskając ten "króciec" na zgaszonym silniku wylatuje z niego paliwo, a na odpalonym powietrze. Ktoś pomoże ? 

IMG_20180908_161319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!