Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wiązka elektryczna Haka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem niedawno hak, jestem na etapie podłączania gniazda i tu pierwszy problem, 

jeden z kabli musi zostać doprowadzony do akumulatora i tu też moje pytanie w jaki sposób przedostać się do komory silnika,

czy może można wpiąć się w jeden z kabli w skrzynce bezpieczników, widziałem że jest jeden z odpowiednim napięciem 

z góry dziękuje za podpowiedzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krisophjanus napisał:

widziałem że jest jeden z odpowiednim napięciem 

Powinien być. Musisz to sprawdzić, czy po symulowanym zamknięciu samochodu napięcie jest tam cały czas. Mówimy o zasilaniu  przyczepy campingowej dla złącza 13 pin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przygotowane gniazdo w bezpiecznikach, wystarczy wpiąć bezpiecznik i podłączyć się pod przewód bodajże bordowy, co jest w progu przy kierowcy. Oryginalna instrukcja renault do wiązki mówi, żeby tamten przewód przeciąć i się w niego wpiąć, a część idącą gdzieś w tył zaizolować. Jak będę w domu to podeślę z instrukcji.

Edytowane przez diablomichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam całą instrukcję od hatchbacka i od kolegi z forum do kombi, tylko nie wiem gdzie ją wrzucić.

Krok 37 -38, pokazuję, żeby przeciąć przewód i do niego złączką dopiąć się. Ten przewód ze złączką idzie do złącza w haku i ogólnie zasila cały moduł haka.

IMG_20180521_224730.jpg

IMG_20180521_224736.jpg

Edytowane przez diablomichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fluence PH I

 

Mogę potwierdzić, że purpurowa żyła z fioletowym paskiem (ok 2,5 mm2), jest wolna. Żyła, tak jak instrukcja pokazuje, leci wzdłuż samochodu po stronie kierowcy i zakręca w okolicach tylnej kanapy na drugą stronę auta.  Ja się wpiąłem na wysokości fotela kierowcy. Podpięta jest pod gniazdo bezpiecznika (puste) w trzecim rządku od lewej, na samym dole.

 

Także dzięki za info, montowałem nie dedykowany moduł oświetlenia haka, a dzięki wskazówkom z forum wyszło schludnie i zgodnie ze sztuką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!