Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzają samochody wtedy kiedy coś im podpada. Np . tuning wizualny , sportowe wydechy , filtry powietrza , duże felgi itd. Wiem z praktyki. 

Skończcie ludzie rzeźbić z klimą . U mnie Rybniku , z grupona , serwis z odgrzybieniem i do 100g czynnika to 79zł. Każde następne 100g to 37zł. Przed rokiem było 59 zł i 25zł. Robiłem i nich scenica i było OK. Przy sprawnej klubie , po 2 latach był ubytek 105g. Policzyli tylko standard do 100g.

Czy to aż takie ogromne koszty? Serwis klimy teraz odpowiednik   5 pączek fajek Camel . To aż tak dużo raz na rok by ryzykować sprawność układu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka też mam obawę.

Wkurza mnie mentalność " Janusza" w kwestii samochodu - auto ma wygladać. Sprawne technicznie ? - aby było , aby jeździło. Używane opony niewiadomego pochodzenia , zenony w wypalonych blendach , lpg w klimatyzacji , toczone poniżej minimum tarcze hamulcowe , wycięte DPF i inne buractwo. 

Nie rozumiem , nie toleruję , nie zgadzam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając handlarzy to ciekaw jestem bardzo, kto z "normalnych" użytkowników przyzna się przy sprzedaży, że nabił klimę LPG? Pewnie nikt... bo nikt by takiego auta nie kupił. On sam pewnie też nie. A później pojedzie taki szczęśliwy nowy posiadacz nie chcący oszczędzać, podłączą mu normalną maszynę i co się stanie?

Edytowane przez pbet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ubezpieczyciele się czepiają hmmm przypuszczam ,ze tak ale raczej w granicach rozsądku- wątpię by próbowali przekrętów typu "auto miało wydłużoną drogę hamowania i  walnęło w inne auto z powodu nabicia klimatyzacji propan-butanem więc umywamy ręce" CO innego  jeśli ktoś w nas wjedzie w tył bo mieliśmy niehomologowane żarówki stopów świecące zbyt słabo to rozumiem aby ubezpieczyciel dbał o swoje. Jeśli auto stanie w płomieniach i ktoś zginie to pewnie też prześwietlą je aby wiedzieć co spowodowało pożar.

 Problem z tymi regulacjami wszystkimi jest taki ,ze na gołe oko widać jak nas robią w balona. Część świata jeździ na propanie i im wolno,sporo sprzętu agd jest na propan ,butan czy inne tanie gazy i spoko  a  nam kierowcom UE mydli oczy jak to wszystko inne się nie nadaje i ,że musimy dbać o ziemię i nas samych .  Wciskają nam obecnie w nowych autach  r1234yf który ma podobne  GWP do  propanu czy butanu, również jest (choć może troszkę mniej ) palny i do tego silnie trujący ( bardzo trujący  nie to co papierosy ) . Gdyby tego było mało to produkują go tylko 2 firmy na świecie ( i chyba chińczycy na lewo ) - przypadek ?  Co ciekawe r1234yf reaguje z aluminium. Mercedes robił własne testy i stwierdził ,że nie będą go używać bo jest niebezpieczny i rozwijają technologię co2. ( choć fiat i Francuzi uważają ,że nowy czynnik  jest spoko ) 

 

Jak dla mnie to dopóki toś to robi wyłącznie na własny użytek  a przy ewentualnej sprzedaży opróżnia układ lub informuje nabywcę to powodzenia.  A ewentualne konsekwencje trzeba brać na klatę tak samo jak się przekracza prędkość czy  jeździ na letnich zimą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chudson napisał:

a przy ewentualnej sprzedaży opróżnia układ lub informuje nabywcę to powodzenia

Już to widzę... Nie bądźmy naiwni. Dzisiaj już nikt nie kupuje samochodu gdy słyszy "klima działa, trzeba tylko nabić", a już na pewno nie po tekście "spuściłem czynnik zastępczy". No kurła nie opowiadajmy bajek. Żaden "dusigrosz", który dokona takiej akcji słowem nie piśnie przy sprzedaży bo będzie chciał szybko i za jak najwięcej $$$ sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz wszystkich do jednego wora i generalizujesz. Nie każdy jest tak nieuczciwy. Poza tym jeśli trafimy na takiego "dusigrosza" to napełnienie klimatyzacji propanem może być jednym z najmniejszych problemów w aucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak generalizować. Ideały są fajne ale nie na porządku dziennym. Piszecie jakieś herezje, które wielu podatnych może uznać za dobry patent na jakieś tam oszczędności. W domu możecie lać najtańszy olej spożywczy do pieca na olej opałowy - co najwyżej sobie kuku zróbcie ale samochodem zwykle nikt nie jeździ do oddania go na złomowisko i nie wierzę w to, że przekażcie takie rzeczowe informacje potencjalnemu kupcowi bo po prostu nie sprzedacie tych samochodów.

Jeszcze taki rozweselacz w temacie...

image.thumb.png.eaee8e76c8a340a9763ea44cb19a40cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!