Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś może nabijać klimę zastępczym czynnikiem, Propanem czy Izobutenem (ten do lodówek). Na necie jest cała masa tematów o tym ale zazwyczaj z VW. Mam stara Meganke jako auto backupowe i co roku przed wakacjami nabijałem sobie klimę ale to kosztowało 80zł a w tym roku wiadomo jak jest z cenami i tak kombinuje co by sam nabić innym czynnikiem. Problem jest w tym że podobno w Renault są inne zawory niż w wszystkich innych autach, prawda to czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Norauto mają jeszcze stare zapasy, bo ceny czynnika poszybowały. Ja płaciłem w zeszłym miesiącu 300 zł. - w tym samym warsztacie, w którym rok wcześniej płaciłem stówę.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mają zapasy nie wiadomo ale ponieważ tych centrów jest dużo i pewnie przemiał mają spory to zapasy by im się szybko skończyły, a oferta trwa w najlepsze. Musieliby mieć chyba cysternę...

Ten temat kojarzy mi się z podobnym kuriozalnym tematem na grupie FB albo z tematami w stylu "czy mogę wlać do baku olej rzepakowy z Biedronki".

Trochę linków w temacie.

https://motofocus.pl/informacje/nowosci/61600/dlaczego-propan-butan-lpg-nie-nadaje-sie-do-nabijania-klimatyzacji

https://moto.wp.pl/lpg-w-klimatyzacji-kreatywni-polacy-szukaja-alternatyw-6265141381597313a

Nabijaniu klimy nieprzystosowanym do tego "czynnikiem zastępczym" osobiście mówię stanowcze nie. Jak kogoś nie stać na serwis klimy, który się robi raz na rok, a nabija (dobija) co dwa lata to niech jej nie używa i też będzie mógł jeździć.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej: dzwoniłem do małych, lokalnych garażowców na krakowskim Ruczaju (dwóch), do Bosh Service (tam było drożej, ale bez przesady) i jeszcze w jedno miejsce (bez kategorii). Nie powiem, pewnie jest drożej niż było, ale Norauto za te pieniądze robi też pełny serwis i nabicie... chyba do 800 g czynnika (ZTCP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 50zł za 100g sobie liczą gdzie bym nie zadzwonił + 50/100zł usługa :) Tu nie chodzi o to czy mnie stać czy nie. Miesięcznie więcej przepijam a jeszcze więcej przepalam ale nie lubię jak mnie robią w konia. Poza tym Meganka to moje drugie auto które robi 5k km rocznie i nie mam zamiaru płacić 400zł za klime której użyje 10 razy w roku. 

Chłodziarki chodzą na innych gazach i jest OK, nowe czynniki są tak samo łatwo palne a w dodatku bardziej toksyczne niż np propan. Chodzi o to że Dupoint narzucił ceny a ludzie poinwestowali w sprzet np masa wulkanizacji dokupiła sprzęt do klimy i teraz mają kłopot bo ludzie nie chcą płacić po 300-400zł.  Wszelkie artykuły o szkodliwości innych gazów to "marketing sponsorowany" Już pojawiaja sie alternatywne rozwiązania di użytku domowego bo w warsztatach nie można (przepisy) ale "kowalski może"  np https://easyklima.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak producenci opon dojdą do wniosku, że ich produkty są zbyt tanie i opony skoczą mocno w górę to czy znajdą się tematy w stylu "Koła z drewna - da radę?"

Wieszak tłumika też można sobie wstawić... taki:

wieszak_tlumika.thumb.jpeg.0a469e324e3dccd09f5519e9cec6fa14.jpeg

Dla mnie bez sensu no ale... powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nawet jeśli 50 zł za 100 gramów - to nie jest źle, bo mniej więcej tyle mi w Norauto dobili do Megane 3, a w "dwójce" również zdiagnozowali ok. 100 g (ale nie dobijam póki co). Jasne, że jeśli jest to cały układ, to wtedy bez promocji jw. wychodzi drogo - pełna zgoda, ale mało kto z Was ma pewnie pusty układ. No ale, to takie dygresje - tłumaczenie, że coś jest "marketingiem sponsorowanym" jest dla mnie tak samo wiarygodne, jak to, że samoloty latające po niebie trują nas >>chemicznymi śladami<<. Przegląd coroczny również kosztuje - na teraz 100 zł - jeden jeździ 100 000 km, a drugi 5 000 rocznie - to co? Nie podbijamy? :) Samochód to są przede wszystkim koszty użytkowania (drugie po zakupie) - dla mnie sprawa jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar masz w okolicy 5 punktów Norauto :) Czasami mają dobre ceny i fajne promocje. Ja tam kupiłem opony taniej niż na Oponeo, @konwil zrobił niedrogo klimę. Warto obserwować i brać to miejsce pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to są szczególnie utalentowani specjaliści bo pewnie nie są (może poza jakimiś wyjątkami) ale z drugiej strony wszystko jest na legalu z paragonem/fakturą, a co za tym idzie z gwarancją, a towar/części z legalnego źródła pochodzenia. Może remontu silnika (tfu tfu), wymiany UPG w 1.4 czy jakiś grubszych robót bym im nie powierzył o tyle proste rzeczy, a tym bardziej eksploatacyjne jak najbardziej. Szczerze mówiąc trochę żałuję, że najbliższy ich oddział mam we Wrocławiu bo w bliskiej okolicy nie ma tego rodzaju miejscówki gdzie jest masa części i gadżetów od ręki, można obejrzeć, dotknąć, kupić, nawet w sobotę do późnych godzin popołudniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!