Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czarne świece, brak mocy, duże spalanie


rrttek

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzylem opór między brązowym przewodami... 4,2 Ohm. Moc silnika 90 koni

Jaki powinien być opór tego czujnika cieczy?? 

Edytowane przez rrttek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sonda nie jest złej jakości? 

Sprawdzałem kilka razy. Cały czas taki sam wynik

Jaki powinien być opór tego czujnika cieczy??

Edytowane przez rrttek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkie wahnięcia obrotów i pukanie w wydech to własnie od tych czarnych swiec

 

po jakim okresie od wyczyszczenia te swiece robią się czarne?

jesli  sonda ponadto jest niesprawna co jak sugerowano wyżej wyjdzie na komputerze - to choć część problemów masz rozwiązane, lecz jesli po wymianie sondy swiece nadal będą robiły się czarne to problem może pochodzić od silnika- ten czarny olej to też sprawa pierwszorzędna do wymiany

ktoś nie bez powodu wymienił cewki bo magnetti marelli to nie oryginały i jeżeli po awarii  musiał jechać dość długo np na 2 cylindrach, mogło to nieco odbić się na silniku i np. katalizatorze oraz sondzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marr29 napisał:

lekkie wahnięcia obrotów i pukanie w wydech to własnie od tych czarnych swiec

 

po jakim okresie od wyczyszczenia te swiece robią się czarne?

jesli  sonda ponadto jest niesprawna co jak sugerowano wyżej wyjdzie na komputerze - to choć część problemów masz rozwiązane, lecz jesli po wymianie sondy swiece nadal będą robiły się czarne to problem może pochodzić od silnika- ten czarny olej to też sprawa pierwszorzędna do wymiany

ktoś nie bez powodu wymienił cewki bo magnetti marelli to nie oryginały i jeżeli po awarii  musiał jechać dość długo np na 2 cylindrach, mogło to nieco odbić się na silniku i np. katalizatorze oraz sondzie...

Świece praktycznie od razu czarne. Przejechałem jakieś 2 km i znów czarne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem wrażenia, że silnik dość głośno klekocze?

I tak w ogóle to skąd jesteś? Może ja lub ktoś z wypowiadających się tutaj będzie kojarzył jakiegoś użytkownika zajmującego się diagnostyką. Chyba, że to zabronione bo mnie też dziwi dlaczego ukryto tę sekcję "skąd"...

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie silnik jest cichy, suchy, bardzo fajnie wszystko wygląda... 

Wyczyscilem Sonde wkręciłem, przejechałem się trochę, jutro zobaczę czy znowu jest czarna. Najgorsze ze paliwo strasznie szybko znika... Może coś z zasilaniem paliwem jest nie tak. W poniedziałek pojadę na komputer do "specjalisty" :)

Edytowane przez rrttek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po kilku km to rozumiem, że  na swiecach nie ma  czarnego nagaru z oleju

tylko delikatny czarny nalot?

tzn. olej nie przedostaje się do komory spalania

i problemem moze być tylko niewłasciwy skład mieszanki na skutek niesprawnej sondy

może się mylę ale tak bym to tłumaczył...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marr29 napisał:

ktoś nie bez powodu wymienił cewki bo magnetti marelli to nie oryginały

Cewki Magneti Marelli, to są cewki oryginały.

Olej silnikowy ciemnieje już po krótkim przebiegu.

7 godzin temu, rrttek napisał:

Najgorsze ze paliwo strasznie szybko znika...

- Jak już wcześniej napisałem, symptomami niewłaściwie działającej sondy lambda I przed katalizatorem jest ;

   - podwyższone zużycie paliwa,

  -  spadek mocy silnika,

  -  szarpanie silnikiem.

 Tylko sonda oryginał i wszystko będzie OK. Renault na pierwszy montaż instalowało przeważnie sondy firmy Bosch.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Cewki Magneti Marelli, to są cewki oryginały. 

tak dla sprostowania: oryginalne cewki w Megane I phase I to Sagemy

u mnie wytrzymały ok 20 lat, więc ich jakość z tamtego okresu nie była taka najgorsza

olej po wymianie przynajmniej u mnie nie ciemnieje za szybko, może ze względu na krótkie trasy(Elf 10W40, wczesniej 5W40)

w dieslach czy LPG przy wyższych 'temperaturach roboczych' ponoć z olejem tak się dzieje

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!