Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Motofan46

Megane II phII Nie mogę odpalić nagle BŁĄD ELEKTRONIKI

Recommended Posts

Witam ,

W Megance II 1,5 DCI podczas jazdy zaświeciły się nagle kontrolki kierunków , hamulca oraz włączyły się wycieraczki .Dziś mocno padało więc przypuszczam , że gdzieś podciekła woda lub wjechałem w kałużę .

Zjechałem na bok aby coś zrobić z wycieraczkami bo akurat nie padało i na sucho porysuję mi szybę .

I tu niestety nie koniec problemów , silnik nie dał się wyłączyć . Brak reakcji na przycisk START/STOP czy wyjmowanie karty .

Postanowiłem odpiąć klemę i nic , dopiero 2bieg i hamulec zatrzymały go .

Liczyłem na RESET po odpięciu klemy na jakieś 10 minut ale niestety tym razem silnik nie zapala za to włączają się wycieraczki światła i nie ma możliwości ich wyłączyć .

Na wyświetlaczu pojawił się po francusku napis jak sądzę błąd elektroniki ( podobne słowa ).

Czy ktoś z was może podpowiedzieć co mogło się stać i jak temu zaradzić . Czy można go odpalić jakoś awaryjnie i dojechać do domu a tam mogę coś dalej poszukać .

Kiedyś w Fordzie zalało mi skrzynkę bezpieczników i też zrobiła się dyskoteka i do tego włączył się jeszcze klakson .

Jednak wtedy po wysuszeniu  wrócił do normy . Skrzynkę rozbierałem suszyłem .

Zostało zalane UPC na wskutek braku odpływu wody po stronie kierowcy. Skrzyneczka ma u góry uszczelkę, która nie spełnia swojej funkcji.

Proponował bym scholowanie mając tylko część bezpieczników w instalacji, tak, żeby zostało wspomaganie kierownicy ( po wciśnięciu start na biegu i bez pedałów). Później doładować akumulator, rozłożyć całe UPC, wysuszyć suszarką, lub delikatnie opalarką, wyczyścić połączenia i dopiero poznamy straty, jakie mogły powstać.

Dzięki za odpowiedź .  Mam jeszcze obawę o holowanie czy da się wyłączyć blokadę kierownicy skoro nie reagował na przycisk START . O ile wiem to blokadę wyłącza się wciskając START bez pedałów na kilka sekund .

Tego nie potrafię przewidzieć, ale jeśli wszystko prędzej funkcjonowało prawidłowo to blokada powinna się podnieść, a spada dopiero po otwarciu drzwi.

Miejmy nadzieję, że trochę wody odparowało i będzie tylko lepiej. 

Start przytrzymujemy powyżej 5 s. i blokada odpuszcza.

Problem rozwiązany . zalane miałem podszybie zatkane odpływy. Silnik wycieraczek stał w wodzie .Z podszybia przelewała się woda na na skrzynkę UPC. Nieźle lało tego dnia.

Po przetkaniu odpływów i osuszeniu wszystko działa , obyło się bez strat .

Podczas robót nasunęły mi się pewne pomysły jak uniknąć problemu w przyszłości .

Skrzynkę bezpieczników owinąłem folia spożywczą woda powinna spłynąć po wierzchu .

Dostęp do nakrętki na klemie jest fatalny ( to chyba specjalność RENAULT ) ale da się bardzo poprawić stosując długą nakrętkę .

Pokazuje na foto , wtedy jest bardzo dobry dostęp kluczem a nawet palcami .

Wielkie dzięki  za podpowiedzi .

nakrętka klemy MEGAN.jpg

Też kiedyś myślałem nad owinięciem folią, ale mam obawy, że pod nią będzie parowanie, co tylko pogorszy sprawę.

30 minut temu, droopy napisał:

X

Mam w czepku kompielowym i nic się nie dzieje od lat.

Dzięki za info @jabrze, może w takim razie faktycznie też się skuszę na to :)

Zrobiłem to z obawy przed zalaniem, bo córka parkuje pod akacją i  w korytkach odpływowych wiecznie są śmieci, które mogą zatamować małe dziurki odpływowe.