Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 GT 1.2 - 1.4 Tce


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Powoli dojrzewam do zmiany obecnej Renaty na wersję 3. Prośba o informację czy w ogóle rozważać takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-2-benzyna-115-km-kamera-cofania-swiatla-led-skora-nawigacja-alufelgi-ID6zNMYK.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=69100492

Generalnie poszukuję rocznik 2011-2012 Grandtour - fajnie jakby miała navi klimę w automacie. Silnik 1.2-1.4 Tce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie: szukaj auta z polskiego salonu od 1 właściciela. Tacy ludzie (jak ja) bardzo dbają o samochody które wyjechały z salonu i znają każdą śrubę każdą ryske i opowiedzą Ci wszystko. Nawet roczników starsze ale od 1 właściciela będzie lepsze i dłużej posłuży. Auta w Niemczech są drogie i nie opłaca ich się sprowadzać. Ostatnio moja siostra kupowała fiesta sprowadza na 5 letnia. Odradzalem ale jak przyjechała i pokazała auto to byłem miło zaskoczony. Po 2 tygodniach padła sprężarka klimatyzacji i osprzęt 1700 zl naprawa.

P.s. astra która kupiłem w 2010 roku w salonie sprzedałem przed wystawieniem na sprzedaż. Mokke która w 2014 wyjechałem w salonie sprzedałem 2 dnia od wystawienia ogłoszenia. 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar tak jak mówisz, najlepiej szukać auta od pierwszego właściciela i salon PL, jednak takich aut na naszych rynku nie jest zbyt wiele. Ja akurat kupiłem auto sprowadzone, które jest w kraju od 2015. Pewnie bym się na taki zakup nie zdecydował, gdyby nie fakt że auto było wystawione przez salon Renault w Poznaniu (ktoś zostawił w rozliczeniu). Bardziej wiarygodne wydaje mi się kupno auta używanego bezpośrednio od dilera niż od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dealer sprawdza samochód? Znam gościa który oddał w rozliczeniu samochod z wadliwa instalacja lpg. Nikt tego nie sprawdza. Odkup to sprawdza się tylko błędy w komputerze wycieki stan zawieszenia itd. Takie samochody od 1 właściciela są. Tylko ich cena jest inna. Jeśli cena mokki 2014 waha się od 50 do 55 tyś zł a ja swoją sprzedałem za ponad 56000 zl w 1 dzień to nikt kto szuka samochodu po cenie by mojego samochodu nie wyszukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale nie odbiegamy od tematu? Może jakieś info na temat ogłoszenia? Bo co do tego jak najlepiej kupić to wiem - w teorii. W praktyce mam kupioną bitą megi II z Niemiec którą zrobiłem już 100.000 km z czego 90.000 na LPG ;) Także nie ma reguły i co auto to inna historia. Można minimalizować ryzyko wtopy, ale to na chłopski rozum wiem co i jak :) Nie mniej dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-benzyna-oryginalne-naglosnienie-bose-ID6ACvqp.html

 

Kolejne znalezione. Sprzedający potwierdza że auto jest powypadkowe - "auto wyglądało tak jakby wjechało pod przyczepę, uszkodzona maska, lewa lampa i zderzak (praktycznie zerowe problemy z naprawą)"

PS: Kolor płynu chłodniczego zgadza się z kolorem butli w bagażniku na lewo - czyżby słynna uszczelka pod głowicą w tym motorze?

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz słuchać kolegi LTar i jeździć jak on megankami w wersji mega bieda - wnioskuje z awatara, albo zaakceptować że istnieje coś takiego jak naprawa auta i szukać tez naprawionych z lepszym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sadisticescape napisał:

(..) zaakceptować że istnieje coś takiego jak naprawa auta i szukać tez naprawionych z lepszym wyposażeniem. 

Jakby nie patrzeć to teraz większość sprowadzanych aut ma jakąś przeszłość powypadkową, cały szkopuł tkwi w tym w jaki sposób to zostało naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sadisticescape napisał:

możesz słuchać kolegi LTar i jeździć jak on megankami w wersji mega bieda - wnioskuje z awatara, albo zaakceptować że istnieje coś takiego jak naprawa auta i szukać tez naprawionych z lepszym wyposażeniem.

Mega bieda to jesteś Ty. Mokka w wersji cosmo plus pakiety. Megane w wersji Intens plus pakiety.

REGULAMIN

pkt. 5.3 Zabrania się obrażania, wyzywania, bezpodstawnego osądzania oraz wszelkich działań na szkodę innych użytkowników forum, (...) Zabrania się również stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin. Powyższe ograniczenia dotyczą zarówno postów jak i shoutboxa - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @LTar, @sadisticescape skończą wycieczki osobiste i wrócą do tematu.

 

Druga sztuka - z przodu pod logo marki brakuje plastikowej wkładki. Ogólnie wygląda OK, można pokusić się o sprawdzenie w serwisie. Butelki na dolewki płynu chłodniczego i oleju w bagażniku dobrze nie wróżą, silnik do porządnego sprawdzenia - widzę, że już sam zauważyłeś. Jak nie masz daleko to pierwsza jest ciekawsza do sprawdzenia, zawsze nabierzesz doświadczenia przed zakupem.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem autka z trochę większą kasą - ta wygląda ładnie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-2-0-b-automat-pol-skory-navi-kamera-bose-parktronic-led-ID6AyQz9.html#9967a91218

No ale że Pan podał VIN na forum publicznym to zobaczcie co się okazało:

https://uszkodzone24.com/aukcje/renault-megane-break-2-0-16v-bose/

Łapy opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!