Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Baszar

Ogólne Zakres kręcenia obrotów na jedynce?

Recommended Posts

Witam , mam takie pytanie do jakich obrotów i prędkości można przyspieszać na jedynce?

Megan 3 silnik 1.4 Tce 130 km.

Zdażyło mi się niestety przyśpieszyć do 30 km/h, może trochę więcej, bo mi się zdawało że mam dwójkę wbitą.

obroty były jakoś 3 tyś z hakiem.

Napisano (edytowany)

2, max do 2.5tys obrotów. Więcej na jedynce kompletnie nie ma sensu. Kręcenie do ponad 3 tys na pierwszym biegu nie jest za zdrowe dla silnika. A szczególnie na zimnym silniku.

Edytowano przez Colt1255

No, to mi się właśnie tak zdażyło i raczej wystraszyłem się o skrzynie  biegów.

Normalnie tak nie robię i zmieniam biegi przy najwyższym momencie obrotowym tj. 2250 obrotów lub trochę wyżej.

Przecież jak raz (czy nawet 100 razy ) podciagniesz silnik na obrotach to nic się nie stanie. 

Nawet od czasu do czasu zdrowo jest "wyprostować wydech" :mrgreen:

Jeżeli obroty większe niż np. 3000 szkodziły by silnikowi czy innym elementem, to odcięcie  byłoby poniżej tych obrotów.

Wiadomo, że na zimnym silniku nie jest to wskazane,  ale jak się przytrafi to nie ma co panikować.

Poszukaj sobie w @ jak testowane są samochody, w jakich warunkach i jak długo muszą pracować zanim wejdą do produkcji.

Spokojnie możesz samochody cisnąć nawet na czerwone pole. Jest odcięcie i nic się nie stanie. Oczywiście poza większym spalaniem i koniecznością uważania na drodze ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować