Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdź wrtysk, błąd P242F


damian2011

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem, wygrywałem orginalna mapę. Ale przeglądałem forum i dopatrzyłem iż w jednym temacie jest bardzo podobny problem jak nie taki sam. Na stronie 4 i 5 wymienionego tematu użytkownika "Kamarad" gdzie wrzucał dane z clipa zauważyłem iż jemu również zapełniał się DPF a mając 284km przejechane 78g a 0 nieudanych wypaleń, nie podejmował próby. Wcześniej bodajże 250km. Niby u niego problemem była nieszczelność. Wychodziłoby na to ,że jednak coś jest w temacie tego rozpoczęcia wypalania po 300km (dokładnie 297czy 298). Niestety nie dam rady się spytać użytkownika Kamarad czy u niego się potwierdziło to o czym pisał gdyż jest nieobecny na forum od 2018r. Więc chyba się skupie na przeglądnięciu całego dolotu i przyczyny kopcenia.   "Po czyszczeniu DPF "sprawdź wtrysk" CLIP DF913" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wszystko jest dobrze tylko rzeczywiście ma jakąś tam ilość km zaprogramowana. A to że pokazuje kosmiczne ilości sadzy to może popiołu już w nim jest nazbierane?

Osobiście podmienił bym czujniki ciśnienia  używane nie kosztują dużo. Następnie rozszczelnił bym wydech i zobaczył czy rzeczywiście nie dymi. A na końcu dał bym filtr do prania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujnik różnicy ciśnień już chyba go wymieniałem (teraz na 100% nie pamiętam) tyle rzeczy już robiłem. Na razie skupie się na odpięciu wydechu i zobaczę czy dymi na jaki kolor żeby mieć punkt zaczepienia w którym kierunku iść. Ale znaleźć mechanika który znajdzie usterkę nie wymieniając pół samochodu jest ciężko. Jakoś po płukańce silnika czy czyszczeniu EGR czyszczona też była odma ,pierwsze wypalanie było bodajże 1200km drugie chyba po 600 później znów co 300km

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię o umyciu filtra. Ecu nie wie ile tam jest sadzy. Ecu zna wartość ciśnień i ktoś napisał formulę jak w excelu i z tego jest wliczana wartość sadzy w gramach. Okaże się po opięciu wydechu może rzeczywiście jest tyle popiołu że na sadze zostało już mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian2011 napisał:

Jakoś po płukańce silnika czy czyszczeniu EGR ;

  - pierwsze wypalanie było bodajże 1200 km,

  - drugie chyba po 600 ,

  - później znów co 300 km

Nie było miedzy czasie tzw; wypaleń niezupełnych/niepełnych????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega zauważył spadająca sadze to mógłby wnioskować że było. Ale żeby komputer pokazał nieudana próbę wypalenia to chyba dinozaury musiały by wrócić na ziemię:). Przynajmniej w 1.5:). Pytanie jaki to jest zamiennik. Ale niestety nie potrafię doradzić. 

W twoim 1.9 jest jeden czujnik ciśnienia czy dwa?. Czy komputer pokazuje w Miarę realne ciśnienie atmosferyczne?

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam problem z DPF bardzo często jeżdżę na pyclipie oraz z chwilowym spalaniu w aucie więc mam wszystko na bieżąco. Myślę ,że parametry są wiarygodne jak coś wyżej umieszczone. Co do DPF zamiennika raczej bym się nie czepiał gdyż na oryginale wypalał się też co 300km (przypadek raczej nie). Oryginalnego się nie pozbyłem leży pod garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, damian2011 napisał:

Co do DPF zamiennika raczej bym się nie czepiał gdyż na oryginale wypalał się też co 300km (przypadek raczej nie).

Od kiedy masz auto;

  - to dpf wypalał się co 300 km przebiegu?

      -  jeżeli tak - to by świadczyło, że wina leży po stronie silnika,

  - ile km zrobione na dpf oryginał a ile na zamienniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Samochód posiadam już 5 lat obecnie przebieg 500tys moje zrobione 170tys. Kupiony z papierami w Niemczech Pierwsze dwa lata żadnych problemów. Orginał DPF zrobione ok 380-400tys resztę na zamienniku, zaczęło się 3lata temu po zrobieniu chipa zaczęło się wypalanie po 300km. Od tego czasu z tego co pamiętam wymienione:DPF zamiennik nowy, 2 wtryski ,turbo na używkę, wężyki DPF, czujnik doładowania (chyba czujnik ciśnienia spalin na używkę), przepływomierz, czyszczona odma i EGR.(po czyszczeniu i użyciu płukanki silnika pierwsze 2 wypalania 1200 i 600km)Wgrywana orginalna mapa z tym ,że nie ma to żadnego wpływu. Tyle pamiętam. Innych problemem z silnikiem brak pali od strzała w mrozy, oleju raczej nie bierze,bardziej przybywa przez tak częste wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat powinien otwierać się przy 89 C,

Zawór odmy olejowej ;

   - powinien być  nowy oryginał, bo przy tym przebiegu membrana jest zużyta,

Prawdopodobnie intercooler jest do zmiany,

18 minut temu, damian2011 napisał:

po czyszczeniu i użyciu płukanki silnika pierwsze 2 wypalania 1200 i 600km)

Wgrywana orginalna mapa z tym ,że nie ma to żadnego wpływu.

Zlogować razem w czasie jazdy pod wzniesie ;

    - obroty silnika,

    - masa powietrza zadana i dostarczona,

    - ciśnienie powietrza zadane i dostarczone,

    - ciśnienie paliwa zadane i dostarczone,

    - ciśnień spalin przed turbiną,

           - ciśnień spalin przed turbiną ma duży wpływ na wypalanie fap-a, podobnie jak temperatura spalin przed turbiną,

          -  ciśnienie spalin powinno być wyższe niż z map-sensora,

   - temperatury spalin przed turbiną i przed fap-em

30 minut temu, damian2011 napisał:

pali od strzała w mrozy,

Silniki te są mają dużą kompresje;

   - kompresja ; 19,0 ; 1

   - ciśnienie sprężania ; 28 - 32 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Prawdopodobnie intercooler jest do zmiany

Możesz rozszerzyć.

 

5 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Zlogować razem w czasie jazdy pod wzniesi

Filmiki z parametrami powyżej powinny być. Szkoda☹️ ,że nie ma nikogo kto miałby taki sam silnik. I chęć pokazania jak u niego to wygląda. Miałbym jakieś porównanie a tak to tylko mogę się domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!