Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rezystora dmuchawy - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam wystarczajacego miejsca zeby dojsc do rezystora dmuchawy i próbuję zdemontować pedał gazu, który trzyma sie na 3 śrubach. Dziesiątka jest za duża, dziewiątka za mała i już zgłupiałem... pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się. Rozebrałem tą wtyczkę i rezystor i nie wiem co dalej... dmuchawa w ogóle nie działała. Po oczyszczeniu tego "spalonego" pinu we wtyczce, dmuchawa zaczęła działać na czwartym biegu. Czy rezystor jest ok? Nie wiem co dalej... 

IMG_20180810_121630.jpg

IMG_20180810_121614.jpg

IMG_20180810_135817.jpg

Edytowane przez brwngda
Dodatkowe zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli posiadasz omomierz i trochę zdolności manualnych przy dokładnym czyszczeniu powierzchni stykowych, wysokoprądowych, to może się obejdzie bez wymiany. Niestety trochę czasu trzeba na to poświęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie obejdzie się bez wymiany bezpiecznika termicznego/całego rezystora. Mam 2 pytanka. 

Czy jestem w stanie optycznie ocenić czy bezpiecznik się spalił (zdjęcie wyżej) oraz 

jak się dostać do tej drugiej wtyczki rezystora (element zaznaczony na zdjęciu)?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałem ten sam problem, w scenic 1,6 16 V. Rozebrałem kokpit , wg instrukcji z sieci, zmostkowałem drutem miedzianym. Dmuchawa zaczęła działać na pozostałych biegach, lecz po jakimś czasie znów przestała. Niestety powodem nie był uszkodzony bezpiecznik termiczny. Byliśmy na wakacjach i tam dostałem się do mechanika, który połączył 2 styki pod tą zielona otuliną. Spawał to tigiem. Jak do tej pory działa bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optycznie można się mylić.

Piny wyciąga się od strony przewodów. Mają blokadę. Zabezpieczenie jest na zatrzask przed wysunięciem - lupa w oko i hartowana igła do podważenia wystającej ,sprężynującej blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka, o którą Ci chodzi idzie do wentylatora.

A nie możesz wymienić samego bezpiecznika termicznego? U mnie co jakiś czas też się tak robi, że dmuchawa chodzi tylko na 4 biegu i wtedy wymieniam sam bezpiecznik termiczny( na allegro koszty nie wielkie , więc zamówiłem na zapas)

Edytowane przez Jacek119933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!