Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe i mrugające oświetlenie Xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam teraz Meganke II phI z 2004. Niestety jest ona wyposażona w xenony :/ Światło jakie się z niej wydobywa jest słabe oraz co jakiś czas lubi jedną bądź druga lampa mrugnąć (jednak nie poziomuje się ponownie), poprzednie poliftowe soczewki z H7 dawały jaśniejsze i przede wszystkim więcej światła. Z tego że krótko posiadam to auto, zacząłem od wymiany palników xenonowych. Mam D2S z przetwornicami Valeo LAD5G. Wymieniłem oba na nowe. Światło się poprawiło jednak dalej bez rewelacji, problem mrugania pozostał i jest co jakiś czas widoczny szczególnie w nocy. W warunkach garażowych z miernikiem jestem w stanie sprawdzić przetwornice? Wszystko jest należycie podłączone. Co mógłbym jeszcze sprawdzić?

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słabego światła - może wypalony jest odbłyśnik/zabrudzona soczewka?
Klosze lamp są czyste i przejrzyste czy matowe?
Dostałem ostatnio od znajomego lampę na H7 z polifta po niewiadomym przebiegu i użytkowaniu, zdemontowałem soczewkę tak wyglądał odbłyśnik:
37121518_1849685745125613_3644656788655046656_n.thumb.jpg.5538cf7c7bb2a63941f5abeb91b4cc24.jpg37167481_1849685948458926_6472280587087380480_n.thumb.jpg.d0a789c50f348a2902dbee502a5d7053.jpg
sama soczewka też miała na sobie tłusty nalot
37126050_1848922635201924_4772285217970847744_n.thumb.jpg.a252d854c8c529c2e2bd7c61dae5512c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosze lamp są ładne czyste, przeźroczyste. Co do odbłyśników to nie wiem, być może są już faktycznie do renowacji bądź generalnie do wymiany całe soczewki.

 

W poprzedniej Megance miałem zamontowane lampy poliftowe na H7. Z tego, że została mi tylko jedna lampa z połamaną obudową to zdemontowałem soczewkę z ciekawości :D Moja wyglądała zdecydowanie lepiej od tej zaprezentowanej przez Ciebie :-)

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem dzisiaj dokładnie wtyczki, od przetwornicy, zapłonnika, przewodu łączącego. Wszystkie piny wyglądały ładnie, nie były zaśniedziałe. Jednak zapsikałem kontaktem. Odczekałem kilkanaście minut, wpinając i wypinając wtyczki z siebie. Problem mrugania prawej lampy się chyba rozwiązał bo przestała mrugać a przynajmniej nie zaobserwowałem nic takiego. Jednak odnośnie lewej lampy nic się nie zmieniło, dalej mruga a dodatkowo raz miałem mrugnięcie xenona wraz z ponownym poziomowaniem jednej lampy :/ Czyżby przetwornica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!