Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki silnik? dCi 90 vs 110 KM


Nojsza

Rekomendowane odpowiedzi

   Witam wszystkich czytających.

Jestem szczęśliwym posiadaczem 2szt Renault Megane III z silnikami dCi 90 i 110 KM - roczniki odpowiednio 2014 i 2015

Chciałem zapytać czy te silniki w tych samych konfiguracjach znajdę w Megane IV. O ile nie chodzi mi dokładnie o silniki to o spalanie, którego różnica między 90 (4,8,-5,0) a 110KM (5,5-6,0) to przy mojej nodze ok 0,8-1l/100km.

Megane 3 z 90 konnym silnikiem ma bardzo długą skrzynię biegów,d dłuższa niż 110 konna wersją, przez co nawet przy dużych prędkościach spalanie jest super niskie.

 -> Pytanie jakie chciałem postawić to czy nowa generacja Megane IV ma podobne zależności co do długości skrzyni biegów w zależności od mocy? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość czy Megane III dCi 90 KM ma skrzynie 5 biegową dłuższą od dCi 110 KM z skrzynią 6 biegową.  Na YT widać Megane III dCi 90 KM przy prędkości 130 km/h ma 3000 obrotów, więc żadna rewelacja. Miałem Clio 3 dCi 86 KM i również miałem 3000 obr przy 130 km/h.  Megane dCi 110 KM ma dłuższą skrzynię i ma na 6 biegu 3000  obr przy 150 km/h. Może masz rzeźbione auto i masz skrzynię 6 biegową w dCi 90, a w dCi 110 masz skrzynię 5 biegową ? :-) Na forum Clio kiedyś był przypadek że ktoś kupił Clio 2 dCi i dziwił się że samochód jedzie max 120 km/h. Po głębszych analizach okazało się że skrzynia biegów w dCi była włożona od wersji benzynowej.... Więc te 3000 obr w benzynie przy 100 km/h to dla diesla faktycznie zabójstwo było jechać 120 km/h i więcej.... Na rynku nie brakuje rzeźbionych szczepanów...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mayn napisał:

Mam wątpliwość czy Megane III dCi 90 KM ma skrzynie 5 biegową dłuższą od dCi 110 KM z skrzynią 6 biegową.  Na YT widać Megane III dCi 90 KM przy prędkości 130 km/h ma 3000 obrotów, więc żadna rewelacja. Miałem Clio 3 dCi 86 KM i również miałem 3000 obr przy 130 km/h.  Megane dCi 110 KM ma dłuższą skrzynię i ma na 6 biegu 3000  obr przy 150 km/h. Może masz rzeźbione auto i masz skrzynię 6 biegową w dCi 90, a w dCi 110 masz skrzynię 5 biegową ? :-) Na forum Clio kiedyś był przypadek że ktoś kupił Clio 2 dCi i dziwił się że samochód jedzie max 120 km/h. Po głębszych analizach okazało się że skrzynia biegów w dCi była włożona od wersji benzynowej.... Więc te 3000 obr w benzynie przy 100 km/h to dla diesla faktycznie zabójstwo było jechać 120 km/h i więcej.... Na rynku nie brakuje rzeźbionych szczepanów...

Obie Meganki mają skrzynie 6 biegowa

W 90 konnej przy 60kmh mamy 1500obr/min na 4 biegu, a w wersji 110 konnej przy 60kmh mamy 1500obr/min na 5 biegu.

Takie o porównanie

Obie Meganki wyjechały nowe z salonu

Edytowane przez Nojsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!