Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki przód


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.
Zdecydowałem się na domontowanie czujników przednich w ASO. Koszt 1300 zł. Po zamontowaniu okazało się, że czujniki nie są zintegrowane z systemem pokładowym a dodatkowo zamontowali dwa czujniki na białym zderzaku. Dodatkowo czujniki losowo nie działają (nie mogę ich włączyć, działają tylko na biegu wstecznym, ale podjeżdżając do przeszkody przodem, chciałbym mieć możliwość ich włączenia a takowej przy tym błędzie nie mam, zdarza się to losowo, nagrywałem film, wysyłałem do ASO). Wymienili podobno moduł/czujniki na nowe (te same). Jestem już po 2 wizytach w ASO z tymi czujnikami i już nie mam do nich siły. Nie dość, że oszpecili auto to jeszcze zamontowali czujniki, które automatycznie nie wyłączają się powyżej danej prędkości (miałem kilka aut i w każdym automatycznie czujniki przednie wyłączały się po przekroczeniu ~20km/h).

Zapraszają teraz na 3 wizytę w ASO, w której proponują jazdę z mistrzem serwisu, z której coś czuję, że nic nie wyniknie. Panowie co poradzicie w tym wypadku? Jestem załamany faktem, że płacę 2-3 krotność wartości montażu zestawu (i samego zestawu) a otrzymałem produkt z którego nie jestem zadowolony. Nikt mnie wcześniej nie poinformował, że będzie całkowicie inaczej niż fabryka dała... Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Próbowałem. Niestety jest to usługa wykonana jako u nich poza ich działalnością (mają osobną firmę i Renault Polska nie może się wtrącać do usług "prywatnych", nie ważne czy to ASO czy nie ale była to usługa poza usługą standardowa - co jest dla mnie śmieszne).
Taką otrzymałem odpowiedź.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na takie działania "zaczepne" będzie jeszcze czas. :)  Wpierw trzeba na spokojnie wykorzystać możliwość reklamacji w ASO gdzie wykonano usługę.

Przede wszystkim, dowiedz się jaki masz zainstalowany zestaw czujników oraz jak powinny działać.

Czy akcesoryjny( np 82 01 537 464), czy jakiegoś innego niezależnego producenta.

Może poszperaj na http://pl.e-guide.renault.com/plk   może jest już dostępna instrukcja, opisująca sposób działania oraz w jakim stopniu powinny być zintegrowane z systemem auta.

Nie zawsze to co jest dokładne w ASO jest tym samym co montuje fabryka. Są to specjalnie przygotowane zestawy akcesoryjne, zatierdzone przez producenta auta.

Prędzej już dobry elektronik, zamontuje oraz uruchomi czujniki wymontowane np z rozbitego auta i wtedy faktycznie będzie działać jak z fabryki. Pewnych rzeczy ASO nie zrobi, nie potrafią, nie mogą, zabraniają im procedury producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Nie powinni oni przed rozpoczęciem prac poinformować, że będzie inaczej jak fabryka dała? Są to oryginalne czujniki Renault ale nie sądzę aby były dostosowane do tego właśnie modelu (dźwięk jest inny, nie zintegrowany z systemem, przycisk jest inny niż oryginalnie).
Raczej w tym momencie po zabawie bo
1. są zrobione dziury w zderzaku przednim
2. jest zrobiona dziura w desce rozdzielczej.
Gdybym ASO poinformowało mnie, że:
1. będzie konieczne malowanie czujników, bo nasze czujniki nie są montowane jak w fabryce, nie będą zamontowane na kratkach
2. czujniki nie będą automatycznie się wyłączać, tylko każdorazowo będzie wymagane wyłączane ręcznie
3. przycisk do czujników będzie w całkowicie innym miejscu umieszczony, gdzie go nie widać podczas jazdy co przy wyłączaniu pikających czujników przy 80km/h może powodować niebezpieczeństwo w postaci narażenia na wypadek (muszę się schylić w bok i oderwać wzrok od jezdni aby spojrzeć pod kierownice/przycisk start/stop i sprawdzić czy jest włączony/wyłączony).
to mocno zastanowiłbym się czy będę montował takie czujniki. 
Nie można pomijać faktu ceny (1300 zł - 700 zł komplet czujników, 600 montaż) i tego, że oddaję auto do profesjonalistów, którzy oferują swoją profesjonalną wiedzę z zakresu montażu i doradztwa. Nie można pomijać faktu, że czujniki raz na jakiś czas nie działają (muszę zgasić i zapalić auto aby zaczęły działać - nie do odtworzenia przy jazdach próbnych, gdyż dzieje się to raz na jakiś czas, coś musi powodować błąd).
Teraz zadam kolejne pytanie. Kto powinien pokryć koszty podróży - każdorazowo trasa 100km - dodatkowo stracone kilka godzin w oczekiwaniu na auto.
Na koniec jeszcze zadam pytanie - ile może trwać postępowanie gwarancyjnego w ASO? Aż nie naprawią? Aż nie znajdą błędu i będą wymieniać czujniki? Byłem dwukrotnie, za pierwszym razem nie stwierdzili usterki, przy drugim razie po dosłaniu filmu, potwierdzającego brak działania czujników zaprosili ponownie na jazdę próbną.
Dodam, że w instrukcji opisane są dwa tryby dla czujników automatyczny i półautomatyczny. Automatyczny zintegrowany jest z licznikiem prędkości auta, a półautomatyczny powinien w przeciągu 20 sekund wyłączyć się. Niestety ani jedno ani drugie nie funkcjonuje.
P.S.
http://pl.e-guide.renault.com/plk/Nowe-Megane/POMOC-PRZY-PARKOWANIU
Opisane jest, że system powinien wyłączać się po przekroczeniu prędkości jaką jest 10 KM/h.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, trasek napisał:

Nie powinni oni przed rozpoczęciem prac poinformować, że będzie inaczej jak fabryka dała?

Klient nie pytał to po co to informować.

55 minut temu, trasek napisał:

czujniki nie będą automatycznie się wyłączać, tylko każdorazowo będzie wymagane wyłączane ręcznie

Nie w każdym aucie tak jest. Ja takie czujniki mam w aucie służbowym i nie mam do nich żadnego przycisku. Działają cały czas i jak mi coś śmignie blisko czujnika to piknie nawet gdy jadę szybko. Czujniki z fabryki. Próbowałem je reklamować ale jak nie wystąpi w ASO to nie ma podstaw. Filmik nic nie daje.

55 minut temu, trasek napisał:

to mocno zastanowiłbym się czy będę montował takie czujniki

Jest to mocna przestroga na przyszłość dla innych żeby najpierw pytać o wszystko choć dziwi mnie bardzo to co piszesz bo pewnie sam bym myślał, że dołożą to jak w fabryce i nie pytał.

55 minut temu, trasek napisał:

Teraz zadam kolejne pytanie. Kto powinien pokryć koszty podróży - każdorazowo trasa 100km - dodatkowo stracone kilka godzin w oczekiwaniu na auto.

Ty. Chyba, za warunki gwarancji mówiły by inaczej.

55 minut temu, trasek napisał:

ile może trwać postępowanie gwarancyjnego w ASO?

Poczytaj https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl choć sprawa jest dość odosobniona bo nie reklamujesz samego produktu ale i usługę dlatego polecam wizytę i wsparcie rzecznika.

 

Pochwal się gdzie Cię tak urządzili.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze czy w przypadku gdy w instrukcji jasno jest napisane, że czujniki powinny się wyłączać albo po przekroczeniu danej prędkości albo po upływie danego czasu - a nie wyłączają się - to chyba jest coś nie tak?

Dodatkowo w instrukcji montażu powyżej czytam, że czujniki powinni pomalować - oczywiście nie zrobili tego - po fakcie zaoferowali, że to dodatkowy koszt 500 zł - coś jest chyba tutaj nie tak? Czyli na podstawie instrukcji montażu mogę wymagać pomalowania czujników?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, trasek napisał:

Czyli na podstawie instrukcji montażu mogę wymagać pomalowania czujników?

Wydaje mi się że tak ale tak jak mówię sprawa jest zawiła i rzecznik może Ci tutaj pomóc (pismo od niego lub chociaż podstawy prawne jakie Ci poda) bo Kowalskiego mogą mieć głęboko...

Z drugiej strony powiedzą Ci, że cena 600 zł za montaż była bez malowania i tak będziecie odbijali piłeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa załatwiona. Automatycznie czujniki się wyłączają po przekroczeniu danej prędkości (nie był podłączony jeden kabel) + obiecane zostało pomalowanie czujników (czekam na kontakt z ASO). Dziękuję za pomoc wszystkim użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!