Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczny alarm Megane 2 ph1


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.. fabryczny ( chyba ) alarm w Megi 2 ph1 od czasu do czasu szaleje.. Tzn załącza się sam, wyje co kilka minut ( kierunkowskazy nie migają ) przez kilka sekund po czym cisza. Potrafi zalączyc się na myjni kiedy myje autko, jak również w ciepły słoneczny dzień stojąc pod domem..

1. Co może być tego przyczyną ?

2. Czy powinna migać dioda sygnalizująca zazbrojenie alarmu w kabinie ? 

3.  Jeśli już się załączy, jest jakiś sposób na jego wyłącznie czy rozbrojenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny nie ma oddzielnej diody. Ma natomiast czujnik otwarcia maski  ( łatwo to sprawdzić). On hałasuje i blokuje zapłon. Wyłącza się kartą, ale trzeba otworzyć drzwi, żeby go dezaktywować.

41 minut temu, Stas90 napisał:

Potrafi zalączyc się na myjni kiedy myje autko

Robisz to przy zamkniętym z pilota samochodzie?

Przy  temperaturach w kabinie w okolicy 60-70 stopni potrafi się samoistnie wyzwolić z czujki ultradźwiękowej, których czułość się ustawia z kompa, żeby to wyeliminować. Opis Cobry znajdziesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik otwarcia maski..coś więcej ? To jest tak, że kiedy samoczynnie zaczyna wyć kiedy stoi pod domem, otwieram drzwi, zapalam i chyba muszę nim ruszyć z miejsca, bo po tym cichnie, bo samo włączenie silnika i jego wyłącznie nic nie daje..Tzn, kiedy włącze i wyłączę silnik to potrafi po jakimś czasie znów załączyć się alarm..I tak, myje samochód przy zamkniętym z pilota :)

Edytowane przez Stas90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Stas90 napisał:

Czujnik otwarcia maski..coś więcej ?

Zwykle to jest taki dzyndzel, przycisk, który maska dociska gdy jest zamkniętą. W Megane II nie było pewnie inaczej. Zdjęcie z netu:

image.thumb.png.49145e2132a99ba7d81655d59bc9c77a.png

Jeśli masz to taki dzyndzel powinieneś znaleźć gdzieś pod maską na obrzeżach komory silnika.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, bo ja może dwu-trzykrotnie się z nim spotkałem w Megane. Więcej tego było w Lagunach. Tam trzeba było włożyć kartę do kieszeni (bez odpalania) żeby dezaktywować.

Włącznik dokładnie taki jak wskazał @pbet i zamontowany z przodu blisko blokady maski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Zatem za co mam się zabrać ? Rozumiem, że ten czujnik może być w jakiś sposób zepsuty i może sygnalizować otwarcie maski co wzbudza alarm ? Ale co tłumaczy załączenie na myjni ? Lub fakt, że kiedy ruszę samochodem, alarm przestaje wariować..jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak w ogole kiedy nie miałem żadnych problemów z tym alarmem. Wszystko zaczęło się, kiedy zamontowałem nowy akumulator.. zresztą po jego włożeniu dopiero pierwszej raz słyszałem jak ten alarm wyje ( wcześniej krótko miałem to auto ) Ma to jakieś znaczenie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!