Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z przełożeniem instalacji silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc . Przełożyłem silnik w Megane 1.5 dci z roku 2003 na silnik 1.5 dci z rocznika 2008 , wszystko ładnie siadło ,mam tylko problem z elektryką . Nic nie pasuje , żadna wtyczka , mam oczywiście całą instalacje z tej nowszej , kolory zbytnio się nie różnią tylko wtyczki i rozdzielnia w komorze silnika . Plan mam taki aby obciąć wszystkie kable i po prostu przylutować. Jak myślicie będzie to działać ???

Z góry dziękuje za zainteresowanie .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabinie UCH/BSI, blokada kierownicy i wszystko pod maską. Oczywiście karta od nowego silnika. Rozumiem, że przełożyłeś z wtryskami, czyli nic więcej nie trzeba robić dla silnika. Wstąpią jeszcze problemy innych wtyczek na UCH, ale mając je można to ogarnąć. Chyba wolałbym przekładać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pomoc , co do wtrysków to są zupełnie inne , ja miałem bez wtyczek , teraz są kable do wtrysków , chodzi mi głównie o tą rozdzielnie w komorze silnika z bezpiecznikami , tam mi wtyczki nie pasują ,ale kolory kabli są takie same , mogę je po przepinać do nowych wtyczek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivio2 miałeś silnik na osprzęcie delphi a założyłeś silnik z osprzętem siemens. Z instalacji elektrycznej silnika praktycznie nic nie będzie pasowało. Wtryskiwacze siemens zasilane są napięciem ponad 200V gdzie delphi miało pokładowe 12 V. Pozostanie problem z UPC czyli jak to nazywasz rozdzielnia. Po 2006 roku było całkowicie inne niż w modelu który posiadasz. Żadna wtyczka nie będzie pasowała, sterownik silnika do wymiany razem z tzw. pakietem startowym. W dziale "pliki" są schematy do ściągnięcia ale musi być dobry elektryk by to ogarnął. Nie możesz po prostu poobcinać wtyczek  i przelutować po kolorach.

54523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!