Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check engine EGR błąd P0403 P0486


Wodniass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją Megane2, a mianowicie na tablicy pojawił się Check Engine i nie wiem co może być przyczyna, ponieważ nie mogę  wykasować błędów.

Wymieniony został zawór EGR na nowy, wyczyszczone kostki i styki przy zaworze oraz wszystkie przy ECU a błędy dalej są i nie mogę  ich wykasować. Mój mechanik rozkłada ręce a ja się poprostu na tym nie znam i nie wiem co robić dalej dorzucę kilka fotek z komputera. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

ć 2D1A00D2-748C-400C-9E7B-A714F6C88522.thumb.jpeg.45bc9d2e454bf5f4f6644d498bf1ac8e.jpeg02A2E297-1C0B-410C-A2D4-479468023CEA.thumb.jpeg.2731be205ece99ecdc6417820ee59a0a.jpeg436E2838-98EE-4502-9343-541C9A6C7127.thumb.jpeg.f80709ba9d643491465ae3c6cae88980.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ;

- błędy należy usuwać za pomocą clipa,

- usunięcie błędów bez usunięcia przyczyn to ślepa uliczka,

- egr musi być czysty i działać bez zacięć, oraz czysty cały układ dolotowy,

  Konieczność czyszczenia całego układu dolotowego - warto tam zaglądnąć,

- błędy egr wpływają na ;

   - wskazania przepływomierza,

   - czujnika doładowania powietrza, 

   - na sygnał do elektrozaworu podciśnienia turbiny ,

   -  na wartości czujnika ciśnienia paliwa, 

- sprawdź stan wszystkich wężyków ( drożność, stan końcówek ),

- po generalnym czyszczeniu należy przeprowadzić adaptacje egr -u  na clipie,

- ograniczyc ilość jazd po mieście i na krótkich dystansach,

- przegonić auto na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy masz zasilanie EGR. Po włączeniu zapłonu powinno być we wtyczce EGR na pinie 1-12 V (zasilanie z UPC) a na pinie 2- 5V (zasilanie z komputera wtrysku). Pomiar robisz po odłączeniu wtyczki od EGR na włączonym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!