Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

trzeszcząca uszczelka drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Spryskałem (w dużej ilości) tą meszkowatą uszczelkę preparatem do zewnętrznych czarnych plastików i jak na razie cisza ale to dopiero 2-3 miesiące temu spryskałem. A trzeszczała mi 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lenorem to już kiedyś czytałem chyba na skodzie ktoś to praktykował.Przecierałeś tą górną co styka się z dachem a w szybie też?bo są tam podobne meszkowate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem płyn do płukania na wszystkie meszkowate uszczelki, które dotykają karoserii. Robiłem to na szybko, więc mało starannie. Problem zmniejszył się w bardzo dużym stopniu. Owszem, wciąż słychać, jednak dużo słabiej, niż wcześniej. Poza tym całkowicie zniknął odgłos uszczelka-karoseria, gdy wjeżdżam na krawężnik itp. Słychać go z każdej strony, tylko nie z tej, na której jest płyn do płukania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Temat skrzypienia uszczelki opanowałem i problem znikł,ale pojawił się nowy od jakiś 2~3tyg.już opisuję;od prędkości 50km/h w górnym rogu drzwi kierowcy zaczyna być słyszalny dzwięk przypominający świerszcza.Po przekroczeniu 110~120km/h świerszcz znika ~można wtedy zwalniać,zatrzymyać się,otwierać drzwi,szyby,blokować(ryglować zamki)i w dalszym ciągu cisza.Po postoju około 30min. ponownym ruszeniu sytuacja wraca jak wyżej~i jak tu nie spalić takiego samochodu!!?w żadnych poprzednich autach nie miałem takich problemów z uszczelkami,świerszczami i Bóg wie co mnie jeszcze czeka.Nie pomaga żadne natłuszczanie,pryskanie,wycieranie płynem do płukania,odtłuszczanie :cuda wianki:i bez poprawy.Pamiętam tylko,że dzwięk pojawił się z dnia na dzień i sprawadza mnie do poziomu pozbycia się samochodu.Ma ktoś jakiś pomysł bo ręce opadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłem taśmę izolacyjną na karoserię - nic.

Nakleiłem taśmę z "meszkiem" na karoserię - nic.

Nałożyłem wazelinę na uszczelki - nic.

Nałożyłem glicerynę na uszczelki - nic.

Umyłem uszczelki płynem do naczyń z wodą - nic.

Nałożyłem płyn do płukania - działał 1 dzień.

Mam to auto od miesiąca i już nie wytrzymuję. Jak dalej tak będzie to je sprzedaje.

 

Po deszczu jest cisza, więc to chyba uszczelka? 

A co do wymiany na nową w ASO, powiedzieli, że już kilku osobom wymieniali i nic to nie dało. 

Edytowane przez Bulco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Trzeba zdjąć zaślepkę od hands free, która jest za klamką, po czym dorobić uszczelkę z gumki recepturki lub po prostu kupić nową zaślepkę z oryginalną uszczelką. Ewentualnie zakleić lub zaaplikować sylikon. 

Teraz nie słyszę nic. Żadne smarowania, żadne taśmy. Tylko to pomogło. Te zaślepki nie są dobrze spasowane, czy chociaż zabezpieczone uszczelką. Teraz czuję, jakbym miał inne auto. 

Edytowane przez Bulco
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od soboty cisza po umyciu samochodu na innej myjni!w sumie to nie jestem pewien czy myjnia to spowodowała czy to,że kilkakrotnie pięścią porządnie uderzyłem w zamek drzwi przed myciem~oczywiście jadąć na myjkę świergot było słychać,wracając już nie i oby tak zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!