Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

trzeszcząca uszczelka drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam sprawdzonego sposobu na pozbycie się upierdliwego trzeszczenia uszczelki.Problem miałem już rok temu jesienią i zimą,latem było cicho więc olałem temat,ale niestety odgłosy wróciły.Zauważyłem,że po myciu auta nie trzeszczy,w deszcz też nie resztę dni udręka.Odtłuszczałem ją,jak i ramę drzwi gdzie się styka.Nie podejmowałem się smarowania żadnym środkiem ponieważ krążą różne opinie jednym pomaga,drugim pogarsza.Odgłosy ewidentnie dochodzą na wysokości szyby przy słupku,jej otwarcie ,uchylenie nic nie zmienia,przy wolnej jeździe skrzypi,przy szybkiej zmienia się to jakby w świszczący podmuch.Temat tyczy się drzwi kierowcy.

Pomoc mile oczekiwana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem, jednak w 1 wersji auta. Góra drzwi od strony kierowcy, akurat na wysokości głowy. Sylikon w sprayu - pryskać nim uszczelkę w miejscu, skąd dochodzi odgłos, czy całą, robić to NA nią, czy POD nią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez zima zazwyczaj psikam silikonem, cała uszczelka i przecieram szmatką żeby ubrań nie pobrudzić przy wsiadaniu/wysiadaniu i się sprawdza na jakiś czas. Nie chodzi co prawda o dźwięki ale żeby nie przymarzła w zimę (których obecnie i tak nie mamy :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym wypadku na trzeszczenie uszczelki w/w zabiegi pomagają na krótką metę.

Do wymiany jest ramka szyby-nie wiem tylko czy z uszczelką czy bez i problem znika raz na zawsze.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak-byłem wczoraj na serwisie(mi też ta uszczelka świszczy,trzeszczy -ale tak dopiero od 180 km/h) i pomimo,że mam przedłużoną gwarancję to sprawa wygląda następująco.

Koszty-70% pokrywa serwis,30% ja+robocizna jakieś 100 zł.

Sama ramka nie chcę skłamać ale coś około 480 zł :)Jeśli dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ta "misiowatą" uszczelkę to przyklejenie przezroczystej taśmy (nawet takiej biurowej) w miejscu styku z karoserią rozwiązuje problem, smarowanie niestety pomaga na krótko. Z tego co pamiętam kiedyś Opel fabrycznie stosował takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości-którą dokładnie uszczelkę przecierałeś tą szmatką z lenorem???

Dobrze wiedzieć jakby co :)

Jak możesz wrzuć zdjęcie tej przecieranej uszczelki.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!