Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łańcuchy śniegowe na koła 17 cali


nssk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zimą jadę w góry, chciałem się zaopatrzyć w łańcuchy, sprawdzam instrukcje a tu informacje, że na koła 17 cali i większe nie można stosować łańcuchów ;/ Czy aby na pewno tak jest? Czy da się jakiś rodzaj zastosować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 12:56, MarcinDe napisał:

... chodzi chyba o to że za mały jest prześwit między nadkolem a kołem...

Raczej nie chodzi o prześwit.

17'' to średnica felgi, a nie całego koła i prześwit jest (powinien być) taki sam dla 16'', 18'' i pośrednich.

Może chodzi o to, że 17'' ma niższy profil opony i "boki" łańcuchów mogą niszczyć felgę(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andon napisał:

Raczej nie chodzi o prześwit.

17'' to średnica felgi, a nie całego koła i prześwit jest (powinien być) taki sam dla 16'', 18'' i pośrednich.

Może chodzi o to, że 17'' ma niższy profil 

No różnica w prześwicie jest o około 1 cm - przy założeniu, że przy 16stakch jest profil 55, a przy 17 profil 50. Czy kwestia rysowania felg? Wątpię, bo to dawało by pole dla producentów łańcuchów. Napisałem do salonu z którego kupiłem Meganke, dostałem odpowiedź, że ... Mają łańcuchy odpowiednie za 1300 zł. Zapytałem jaki modele i co decyduje o tym że mogą być ... Brak odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się że napiszą jaki - żebyś przypadkiem sobie na wolnym runku w cenie o 30% mniejszej nie znalazł.

 

Na pewno nie jest to podyktowane możliwością porysowania felg.

Najlepsze jest to że jest różnica w wielkości koła całego między 16" a 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 19:50, nssk napisał:

No różnica w prześwicie jest o około 1 cm - przy założeniu, że przy 16stakch jest profil 55, a przy 17 profil 50

A dla jakich szerokości bieżnika? Bo z tym 1 cm to chyba sporo poleciałeś.

Oczywiście wiesz, że profil opony to % szerokości bieżnika? Dlatego pytam o szerokość.

Jak liczę 205x55x16 i 205x50x17 to mi wychodzi 4,9 mm różnicy w średnicy zewnętrznej. Przy szerokości 225 i tych  samych profilach jest jeszcze mniej - 2,9 mm

Wracając do łańcuchów: widać chodzi o koszenie kasy na "dedykowanych" łańcuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!