Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik wstecznego


Adamerio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam problem z czujnikiem wstecznego. Posiadam 2 czujniki, jeden oryginalny oraz  zamiennik wymieniony 1.5 roku temu - od dłuższego czasu ten wymieniony zaczął szwankować tzn po wrzuceniu biegu wstecznego światła cofania oraz kamerka nie włączały się wcale lub włączały się po dobrych kilkunastu sekundach - natychmiastowego włączenia nie było praktycznie wcale. Takie same objawy pojawiły się po czasie z oryginalnym czujnikiem. Przedwczoraj wykręciłem czujnik, wytarłem go do sucha oraz ręcznie poruszałem kilkanaście razy wystającym "dzyndzlem" - po ponownym wkręceniu wszystko zaczęło normalnie działać - światła oraz kamera zapalały się natychmiast po wrzuceniu biegu - w celu upewnienia się, że wszystko działa wykonałem kilkadziesiąt szybkich cykli wsteczny - luz - wsteczny - luz - wsteczny - luz, po n-tej zmianie czujnik ponownie przestał działać natychmiastowo... 
Gdzie szukać przyczyny? Czy szukać nowego czujnika? Może były lub są za mocno/za luźno wkręcane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam podejrzewać, że "ten typ tak ma"...U mnie również padło działanie wstecznego, wymieniłem na nowy Colorstat, czy coś takiego. Działało może z rok czasu. Od poprzedniej awarii postanowiłem jednak zostawiać auto nie na wstecznym biegu (jak to robiłem wcześniej), a na pierwszym (za wyjątkiem parkowania na dużych wzniesieniach). Nie wiem czy to przypadek, ale teraz właśnie to nie wsteczny jest zepsuty, a luzu nie widzi, nie mogę odpalać auta w konfiguracji luz+hamulec+start, pokazuje "select neutral", czyli cały czas widzi, że auto jest na biegu. Tak jakby przez zostawianie go na biegu do przodu coś tam się wyrobiło.

Nie będę tego wymieniał dopóki wsteczny nie padnie. Może oszczędzanie wstecznego jest jakąś metodą na zachowanie dłuższej, częściowej sprawności tego badziewia, nie wiem :/ Jakiej marki jest w ogóle oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny we wtyczce nie są zaśniedziałe?. Działał po podłączeniu wtyczki bez wkręcania czujnika i ręcznym naciskaniu na trzpień sterujący? Przy maksymalnym wciśnięciu powinny zaświecić się światła wstecznego biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny we wtyczce i w starym czujniku są idealne, kilka dni temu wykręcałem też stary czujnik i ręcznie naciskałem wystający 'dzyndzel' - wtedy działał idealnie - zapalały się światła i kamerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!