Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 tce nie bierze od dołu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłem megane 3 juz druga w moim domu z tym samym silnikiem co przednia 1.4 TCE.

Niestety chyba mam problem , generalnie podczas przyspieszania jakby się dławiła ale obroty płynnie wchodzą i auto przyspiesza ale dużo słabiej niż druga  meganka która posiadam.

W tej drugiej turbo wciska w fotel od 1500obr a w tej nowo zakupionej abym poczuł moc muszę kręcić powyżej 3 tys obr.

Zastanawiam się czy czasem ta stara nie ma chip tuningu skoro tak wciska a ta nowa jest seryjna chyba ze u mnie w tej nowej tkwi gdzieś problem i nie ładuje od niskich obrotów.

Postanowiłem napisać post na forum być może których użytkownik miał podobny problem i go rozwiązał , auto nie szarpie nie przerywa tylko jest strasznie zamulone.

Stara biała meganka jest z 2010 roku i ma przejechane ponad 140 tys , a nowo zakupiona ma 50 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Refild napisał:

generalnie podczas przyspieszania jakby się dławiła, ale obroty płynnie wchodzą i auto przyspiesza,

ale dużo słabiej niż druga meganka którą posiadam.

Zalecam;

- kontrola filtra powietrza lub wymiana,

- przeczyszczenie przepustnicy oraz wymiana oringów,

- przeczyszczenie głowicy czujnika ciśnienia doładowania oraz zapewnienie szczelności jego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na zamulenie pomogła trasa na urlop A1 nad morze :D Jak wracałem to auto odżyło jak cholera. Miałem podobnie ale u mnie do 2200-2500 nic się nie działo a od tych obrotów był nagły kop. Po odmuleniu przed 2000 obr już ładnie teraz idzie i to równo ciągnie bez tego nagłego kopa. Prawdopodobnie wastegate był przypieczony czy cuś. Nie wiem co było przyczyną ale odmuliło i narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, onomatopeja napisał:

Nie wiem co było przyczyną ale odmuliło i na razie jest ok.

Z pewnością miałeś dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach i katalizator miałeś przytkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!