Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ wtrysku


binsky

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, dlatego chciałbym wszystkich przywitać. Problem dotyczy Megane III ph I 1,9 Dci, aktualny przebieg 235 000 km. Co pewien czas pojawia się komunikat skontroluj układ wtrysku, przy czym w momencie pojawienia się komunikatu auto "zamula", by po jego zgaśnięciu  dostać mocy mimo, że nie naciskam już na pedał przyspieszenia. Była tez sytuacja kiedy w momencie, gdy komunikat się wyświetlił, przy zmianie biegu na wyższy silnik wszedł w wysokie obroty ok 4 tys., ale w momencie komunikat zgasnął i silnik powrócił do normalnej pracy. Dodawanie gazu działa z opóźnieniem, tzn. naciskam gaz i dopiero po chwili jest to odczuwalne (minimalnie przy świecącym komunikacie) w przyspieszeniu. Z problemem walczę już rok czasu, mój mechanik twierdzi, że układ paliwowy jest zapowietrzony, po każdej naprawie jest dobrze, ale po przejechaniu około 100-200 km problem powraca - czasami spokój jest na dłuższy czas, ale i tak wraca. Wymieniona została pompka ręczna do pompowania paliwa wraz z przewodami od gruszki do pompy (zepsuty zawór zwrotny), mechanik podłączał samochód do Clipa, gdzie korekty wtrysków były prawidłowe, niestety nie pamiętam wartości, dodatkowo błąd potencjometru pedału przyspieszenia. Samochód niedawno (2 000 km temu) miał wymieniony olej oraz wszystkie filtry (wymieniam komplet rygorystycznie co 10 000 km). Przed wymianą gruszki pojawiał się komunikat "możliwa awaria silnika", po wymianie świeci tylko błąd wtrysku, gaśnie po czym zaraz się zaświeca. Do ON stosuje przy każdym tankowaniu olej 2T. Co jakiś czas wyświetla też "skontroluj układ wydechowy" naprzemiennie z wtryskami, po przegonieniu komunikat o dpf znika (codzienna droga do pracy 20 km, plus każdy weekend około 200 km trasy). Zauważyłem również, że od jakiegoś czasu silnik bardziej drga, tzn drgania są bardziej odczuwalne na kierownicy oraz pedałach jak i w całej kabinie. Proszę o propozycję rozwiązania usterki oraz wyrozumiałość, ponieważ dużo czytałem wcześniej na ten temat ale nigdzie nie mogłem dopasować czyichś objawów do swoich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, binsky napisał:

mechanik podłączał samochód do Clipa,

To powinieneś mieć szczegółowy opis co niedomaga w Twoim aucie, bo komunikaty;

 -   skontroluj układ wtrysku ;  skontroluj układ wydechowy ; są komunikatami ogólnymi.

30 minut temu, binsky napisał:

Z problemem walczę już rok czasu,

Czas zmienić mechanika na b.kumatego bo możesz wykończyć  np; wtryski, pompę wtryskową, katalizator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, odnośnie podłączenia Clipa wczytywał jedynie błąd potencjometru pedału przyspieszenia, innych błędów nie było (clip podłączany był jedynie na postoju - nie jeździłem w trakcie diagnostyki). 

Edytowane przez binsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem u innego mechanika na clipie, padło na czujnik położenia pedału przyspieszenia. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu, czy ten czujnik występuje jako oddzielna część, czy też jest jako jeden element i konieczna jest wymiana całego pedału przyspieszenia? Mechanik twierdzi, iż jest to jeden element i szuka nowej części (swoją droga twierdzi, że ciężko to dostać). Odnośnie wtrysków korekcje wynosiły 1 cyl. 0,0, 2 cyl. 0,0, 3 cyl. -0,1, 4 cyl. 0.1. Rozumiem, że jest dobrze? 

pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski bardzo ok.

Pedał gazu będzie prawdopodobnie pasować od każdego 1.9, tylko zwróć uwagę na to czy auto miało tempomat czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!