Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk spod samochodu


fleer88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Cyklicznie zakładam jakiś temat aby dokształcić się i rozwiązać problem z moją MEGANE 2 2007 1.6 16v ben+gaz.

Otóż już 3 raz w czasie użytkowania tego auta wymieniałem już 2 cewkę stojąc przodem do szyby. ( 2 razy padła , raz postanowiła wystrzelić razem ze świecą)

I teraz ostatnio był właśnie ten 3 raz. Wymienił mi człowiek uwaloną cewkę . Mówi że wszystko ok. Odjeżdżam autem od niego i słyszę niepokojący dźwięk z okolic w których trzymam nogi. 

Dźwięk troszkę przypomina mi "pierdzenie" i pojawia się na początku czyli przy ruszaniu tak do 1500 obr. Jak jadę szybciej nie bardzo idzie wyczuć. Dźwięk słyszalny w Kabinie. 

Zastanawia mnie skąd owy problem . Gdy przegazuje auto na luzie nic się nie dziej . Tylko kiedy auto rusza na biegu. Ktoś ma pomysł, sugestie lub pytania dodatkowe??

Dodatkowo powiem że po uszkodzeniu cewki przejechałem jeszcze na tej usterce ok 15 km do warsztatu Elektoromechanika. Czy podczas tej "ostatniej " podróży mogłem coś jeszcze bardziej zepsuć??

Uszkodzona poduszka silnika?? Tłumik ?? Rozrząd przeskoczył?? Któraś z Sond Lambda padła razem z cewką?? 

Na chwilę obecną przesiadam się do komunikacji miejskiej więc mamy trochę czasu na dywagacje na ten temat.

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem. Peace!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź osłony termiczne mogła się któraś poluzować i przy ruszaniu będzie Ci trzaskać najbardziej ta przy kolektorze/katalizatorze . Poduszki też jak najbardziej do sprawdzenia czy któraś się nie zerwała, na postoju nie trzęsie Ci kabiną??  Podczas normalnej jazdy też masz jakieś odgłosy?? 

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju jak wciskam gaz to jest wszystko oki. Jak ruszam na niskich obrotach nie tyle że trzęsie Kabiną co poprostu czuć drgania . Czy jak by była uszkodzona poduszka to nie telepało by silnikiem też na postoju przy dodawaniu gazu?? Sprawdzę i osołonę i poduszkę zważywszy ze jak jechałem na tych 3 garach do mechanika to tam silnik musiał nieźle tańczyć na boki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!