Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wyświetlaczem i radiem.


jzebala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sprawa wygląda następująco. Czyściłem nawiewy pianką przeznaczoną do tego rodzaju zabiegów.

Po czyszczeniu pojawiły się problem:

  1. Sterowanie radiem z pałąka przy kierownicy przestało działać. (Radio w wersji tuner list)
  2. Wyświetlacz w górnej części kokpitu nie wyświetla stacji radia (Godzina i temperatura wyświetla się poprawnie).

Pomimo tych dwóch problemów radio grało.

 

Próbowałem sam dojść co się stało...

Wyjąłem radio z szuflady i na kostkach było czuć preparat do czyszczenia nawiewów (szczególnie na kostce czarnej) kostki były "lepkie" więc na pewno pianka się do nich dostała.

Najwidoczniej jakoś preparat dostał się do okablowania, nie widziałem śladów przypalenia styków lub zapachu spalenizny.

Po oczyszczeniu i zamontowaniu radia pojawił się kolejny problem:

  • Radio teraz zupełnie przestało grać, (w jakimś stopniu działa, po włączeniu przycisku power zaczyna świecić i słychać charakterystyczny dźwięk)

Pytanie moje co robić ... czy jeszcze sam coś mogę zrobić czy Elektryk samochodowy.

IMG_20181027_135404.jpg

IMG_20181027_135414.jpg

IMG_20181027_135419.jpg

IMG_20181027_135427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyświetlacz dostał po tyłku po jakimś zwarciu zrobionym przez tę piankę. Temperatura oraz godzina są kompletnie niezależnie od radia, dlatego mogą działać. Pilot wysyła sygnały właśnie do wyświetlacza, a później z niego leci do radia. Jeśli wyświetlaczowi coś się stało, to i pilot może nie działać. Tak mi się wydaje przynajmniej, bo kiedyś analizowałem te połączenia. Spróbuj wypiąć z radia wszystkie kostki, pozostawiając tylko tę od zasilania i głośników, na ślepo wprowadź kod i sprawdź, czy radio jako takie działa. Skąd jesteś? Mam do wydania wyświetlacz tuner list sprawny, radio zresztą też, jeśli to ono byłoby problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 szerokie zostaw, czarna chyba zasilanie, a biała jest z głośnikami. Z wyświetlacza też możesz wypiąć kostkę w ogóle, daszek po prostu podważasz, jest na zatrzyaskach.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co któreś błędne wprowadzenie kodu wymusza konieczność odczekania jakiegoś tam czasu, żeby móc znów wprowadzić. Nie rób na siłę więc :) Jutro na spokojnie, powoli naciskaj każdy klawisz i pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat ,

Sprawa wygląda tak: Przy próbie zmiany radia z fabrycznego na inne  chyba koleś zrobił jakieś zwarcie (szwagra syn) efekt jest taki ,że nie gra radio (mały problem bo z tym można żyć) ale zgasło wszystko na tablicy przyrządów  tj. niema żadnych kontrolek ,nie świeci wskaźnik klimy .I teraz pytanie czy jest to wina przepalonego bezpiecznika jeżeli tak to którego czy raczej padło UCH .Klient to Scenik 1,9Dci wydaje mi się że to jest PHII rocznika nie znam .Silnik normalnie odpala i można nim jeździć tylko na ślepo Brak wszelkich wskazań tzn. temperatury,ilości paliwa i tego wszystkiego co jest na tablicy przyrządów wydaje mi się ,że jest lampka imobilajzera  .  Proszę o jakieś sugestie

Piszę w temacie  o radioodbiorniku ,bo od tego się zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witka, jestem tu nowy więc jeszcze raz witka:). 

Problem mam taki sam jak opisany powyżej, najpierw przestał działać wyświetlacz, pomimo tego radio działało normalnie i dało się kod wpisać normalnie. 

Po roku takiej jazdy radio padło całkowicie. Udało mi się dzisiaj wyciągnąć sprawne radio Update listy z Meganki zezłomowanej po dzwonie, ale niestety nie mam kodu do radia.  

Czy jeśli podam numery seryjne z naklejek po radiu to ktoś będzie w stanie wyciągnąć z nich kod? 

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!