Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RYZYKO AWARII SILNIKA


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dziś olej w silniku (ELF FE 5W30), filtr oleju (oryginał), termostat (oryginał) i dolałem 3L płynu chłodniczego, który się wylał po wymianie termostatu. Po cały zabiegu zagrzałem auto, przejechałem się odpowietrzyłem, wszystko chodziło idealnie. Odpalałem i gasiłem go kilkukrotnie. Pojechałem na myjkę, umyłem go, później na stacje. Dotankowałem do pełna pełna, zapłaciłem, wrzucam kartę i wyskoczył mi czerwony komunikat "RYZYKO AWARII SILNIKA". Odpalanie i gaszenie nic nie dawało. Wróciłem tak do domu 13km, jechałem spokojnie 80-115km/h i według mnie prowadził się jak wcześniej, nie wyczułem żadnych szarpnięć, braku mocy itd. Normalnie auto jechało. Auto 1.5DCI 110KM, 2014 rok. Kupiony 10 dni temu, nic się do tej pory nie działo. Co z nim robić? Szukałem na forum wątków powiązanych, ale nic co by pasowało do mojej sytuacji nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie po zdjęciu węża z termostatu zaczął ciec płyn. Ale z początku auto jeździło OK. CO mogło się zalać żeby dawać taki efekt? Jest szansa że to tylko zalanie i po zalaniu wróci do normy, czy trzeba podłączać pod komputer? Można tak jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączaj pod komputer. Nawet zwykły skanerek OBD na bluetooth może Cię na coś naprowadzić - skoro jest to błąd silnika to na pewno go odczyta. Powodów błędu może być wiele i nie musi to być nic wspólnego z wykonanymi przez Ciebie pracami.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Dzięki, zaraz zejdę na dół i spóbuje

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, splice napisał:

 

 

Na ciepłym silniku pokazywało 2 kreski, czyli był w połowie, po komunikacie też o tym pomyślałem i dolałem jeszcze 200-300ml, bez zmian

Nie wiem, jak w Twoim - masz bagnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju własne 4L. Mam bagnet, na bagnecie jest ok. Pokazuje mi trzy kody błędu, prubuje je skasować i z automatu zaraz wracają razem z komunikatem o awarii. Takie kody udało mi się zczytac: P154417, P1525F3 i P154698. Orientujecie się co one oznaczają? 

Na samym początku polecam program Car Scanner pod androida, darmówka, pokazuje kody błedów. Po kilkukrotnych próbach kasowania błedów i ponownych ich wracaniach, postanowiłem się przejechać i sprawdzić czy nie ma jakichś innych niepokojących objawów poza tym denerwującym czerwonym komunikatem. Rozpędzał się prawidłowo, 130km/h łapał i szedł dalej, nie szarpał, nie przerywał, zupełnie nic. Zatrzymałem się zgasiłem i jeszcze raz go pod diagnostykę. Wyskoczyły już tylko 2 błędy, i o dziwo udało się je skasować. Wróbiłem do domu te parę km i narazie jest OK. Mam nadzieję że tak zostanie. Choć miło by było wiedzieć co oznaczają te kody co podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na stronie 

https://www.automo.pl/kody-bledow-obd2/Renault/P15

sprawdź za co odpowiadają błędy

P1544 - sygnał potencjometru aktywacji przepustnicy zbyt wysoki

P1524 - wadliwe działanie elektryczne Bank1

P1546 -  zwiększ kontrolę ciśnienia (Zwiększ wartość- Zwarty do B+)

Edytowane przez tomakur
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił dziś jak bumerang :/  Dziś doszedł jeszcze jeden, czarty kod błędu P0380 - po dekoderze wychodzi na problem ze świecami żarowymi. Po kilku próbach nie udało ie się pokasować błędów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!