Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - masa problemów i działanie w zimie


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, 0rafal napisał:

powietrze skierowane na nogi jest bardzo ciepłe, a w tym samym czasie na szybę skierowane jest powietrze ledwie ogrzane

mam podobnie w sceniku, na szybę powietrze jest o wiele chłodniejsze niż np. na nogi czy na klatę :d przy ustawieniu tej samej temperatury. Dziwne to jest ale to olewam najwidoczniej tak ma być, pół auta mi sie rozbierać nie widzi żeby do mieszalnika się dostać. Albo TTTM albo coś jest zwalone albo tak to specjalnie zaprojektowali, żeby np. przy minusie szyba nie pękła od szoku termicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdzieś jest o tym wspomniane, w instrukcji, czy w jakimś folderze czytałem. Aby utrzymać komfort w kabinie, na nogi jest zawsze kierowane cieplejsze powietrze niż w górne części kabiny. Nie jest to dziwny wymysł inżynierów Renault, w wielu autach jest podobnie. Są auta gdzie są też dodatkowe czujniki temperatury powietrza na nogi.

A uprzedzę kolejne pytanie, tak najczęściej ze środkowego prawego nawiewu leci chłodniejsze powietrze niż z lewego. W jednych Megane 3 różnica jest większa w innych ledwie wyczuwalna. Nie jest to normalne i pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam honor koledze Lelupi~klima przy -1 nie uruchamia się a co za tym idzie nie kręci też wentylator chłodnic.

Coś mi wydawało się że słyszałem wentylator w -temperaturach.

Co do jego pracy to latem pewnie kręci się ciągle przy klimie chyba,że przy większych prędkościach staje,ale teraz przy średnio 2~5* wyłącza się już po przekroczeniu10~15km/h i uruchamia zaraz poniżej tej prędkości jest to słyszalne w kabinie.

Sprawdzałem jadąc sam bez wł.radia i min.prędkości nawiewu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!